Версія для друку Версія для друку

Конструктивний діалог…

Стан та перспективи ведення лісового господарства на території Закарпаття,  розвиток туристично-рекреаційної галузі в Міжгірському районі, особливості організації та функціонування системи місцевого самоврядування  стали предметом дискусій під час виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради Михайлові Рівісові, яке відбулося 26 січня у смт. Міжгір’я.
Участь у засіданні взяли голова Іршавської районної ради Віктор Симканинець та інші очільники районів, міські та селищні голови, заступник голови облради Петро Грицик, депутати облради – Василь Худинець,  Андрій Шекета, Валерій Мурга.
Михайло Рівіс одразу ж перейшов до конструктивного діалогу та озвучив ряд важливих питань щодо розвитку пріоритетних галузей краю, діяльності органів місцевого самоврядування, а також про орієнтовний план засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради на 2017 рік.
Про процес ведення лісового господарства на території області інформував начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат облради Валерій Мурга. Як позитив, було названо ведення  маркування лісопродукції спеціальними електронними чіпами за новітніми технологіями та розвиток галузевої логістики шляхом будівництва лісових доріг, туристичних шляхів  і т.д.
Очільник облради запевнив керівництво районів у підтримці їх туристичних родзинок краю. Облрада передбачила на цей рік 3 млн.грн. на демонстрацію рекламних роликів для популяризації туризму, рекреаційних можливостей Закарпаття через телебачення, навіть за кордоном. Закликав готувати пропозиції для створення рекламних роликів про принади кожного району та надавати їх в управління туризму та курортів ОДА.
Учасники засідання обговорили питання про особливості організації та функціонування системи місцевого самоврядування. Наголошувалось,  що сьогодні  багато  дискусій  ведеться  навколо  питань про  реформування  органів  місцевого самоврядування з метою  передачі  більшості  владних  повноважень на  місця. І це закономірно. Бо не можуть  ради діяти ефективно лише за  вказівкою чи дозволом  з центру, особливо  в питаннях  бюджетних та земельних відносин, управління  комунальним  майном тощо. Тобто, вкрай  назріла децентралізація влади з посиленням  ролі  і місця  органів  місцевого самоврядування, як  це є у сусідніх з нами  європейських країнах.
– І  політика, і діяльність обласної ради спрямовані на те, щоб Закарпаття зробити розвинутим, самодостатнім регіоном. З цим і пов’язані наші робочі поїздки за кордон, мета яких – залучити різні фонди: як ООН, так і ЄС. І не тільки в рамках програм зовнішньої допомоги. Ми плануємо вийти також на фонди Євросоюзу, що спрямовані на розбудову внутрішньої інфраструктури, – резюмував Михайло Рівіс.
У ході дискусій голови райрад та депутати облради ділилися своїм баченням розбудови самоврядування, підтримували думку голови про  необхідність  напрацювання  внесення відповідних змін до Конституції України, ухвалення низки необхідних законів, сприяння децентралізації бюджетної системи, врегулювання питань міжбюджетних відносин, а також вивчення досвіду функціонування місцевого самоврядування у сусідніх європейських країнах.

Прес-служба райради.

Ваш отзыв

Ваш коментар