Версія для друку Версія для друку

у Малому Раківці на Водохреща свої традиції

Родинний затишок різдвяних свят люблять усі. Відпочинок у сімейному колі, починаючи з Нового року, розваги та традиційні смаколики не залишають нікого байдужим. Завершує цикл різдвяно-новорічних свят – свято Водохреща, що відзначають в Україні 19 січня.
Хрещення Господнє або, як його ще називають, – Йордана – це велике православне та греко-католицьке свято, яке українці відзначають з давніх-давен. До наших днів дійшло безліч традицій, вірувань, обрядів та народних прикмет, що передаються з покоління в покоління. У кожному районі, селі зокрема, свої традиції щодо святкування.
В Малому Раківці вже третій рік поспіль існує тенденція освячення житлових будинків, худоби та обійстя. Отець Михаїл, незважаючи на велику кількість будинків у нашому селі та несприятливі погодні умови, з іншими церковнослужителями особисто освячує кожний куточок домівки. В процесі освячення отець Михаїл разом з церковнослужителями моляться.
Кожному куточку в дворі священик приділяє особисту увагу і, треба зазначити, робить це все отець Михаїл з особливою любов’ю та щирими очима.
Найприємнішим моментом є те, шо священнослужитель знає всіх жителів на ім’я і кожному висловив свої особливі побажання.
Малораківчани вдячні отцю Михаїлу за особливий внесок в релігійне життя села. Сподіваються, що це стане нашою традицією, яка творить історію села!

Ольга Бедьо,
журналіст

Ваш отзыв

Ваш коментар