Версія для друку Версія для друку

Бог благословив довго жити

У свої прекрасні 90, які виповнилися на святого Миколая, Ганна Іванівна Матіко (Ковач) має дуже добру пам’ять. Коли я попросила її розповісти про своє життя-буття, вона почала з далекої юності. Жилося дуже важко, їх у батьків було п’ятеро. Ганна була в сім’ї другою, тому вийшла заміж рівно через два тижні після сестри Олени. Сестра Юлія пішла з життя в розквіті сил, а потім і брат Василь, далі й Олена. А їм двом з сестрою Марією Бог благословив довге життя.
За свого Михайла вийшла після закінчення війни в далекому 45-ому. А вже коли на руках мала сина Василя, чоловіка раптово відправили на шахти Донбасу. Як повернувся через чотири роки, щоб побути вдома, дитина не впізнавала батька. А коли знову мав їхати, то порубав ногу. За те, що не пішов, йому присудили три роки ув’язнення, але відбув два роки, бо справлявся з нормою у два рази.
Потім чоловік їздив за дерево робити, бо дуже дах на хаті протікав. Бог допоміг і черепицю придбати, тож побудували нову хату.
Згодом народилися Михайло, Іван, Ганна, Ольга (з нею зараз і живе).
Пам’ятаю внучку Ганни Іванівни, яка народилася в дочки Ганни, надзвичайно слабкою була. Та завдяки старанням бабки, котра щодня дитину мазала вершковим маслом і в травах купала, дитина вижила. Отож, Віра, що проживає з матір’ю і сім’єю в Бєлгороді, дуже бабці вдячна.
Внучка Марина з Харкова бабку сердечно привітала, а внук Володимир із сином Василем приїхали поздоровити бабусю із Кіровограда, ще й хустку красиву принесли в дарунок.
Вже вісім років Г.І. Матіко є вдовою, сім – як сина Василя в Кіровограді поховала. А має вона аж дванадцятьох онуків, вісімнадцять правнуків, двох праправнуків. Усі бажають бабці до ста літ прожити.
Перед святом Миколая у них вдома була Псалтиря. Старенька читала кафізми разом зі всіма. Вона постійно читає Псалтир, акафісти.
Зима. Роботи як такої нема. А як тільки потепліє, жінка рветься на город, хоча дочка Ольга не дозволяє.
Дожити б кожному до таких літ…
Ганна ЛЯШКО,
с. Осій

Ваш отзыв

Ваш коментар