Версія для друку Версія для друку

Як обрати сімейного лікаря

З 2017 року в Україні планується розпочати впровадження страхової медицини, за якою буде змінено фінансування : основний принцип – «гроші йдуть за пацієнтом». Кошти йтимуть через систему національного страхування , а не Міністерство охорони здоров’я.
Нововведення стосуватимуться поки що первинної ланки – сімейних лікарів, яка є головним сполучником між суспільством і системою охорони здоров’я. Наприклад, на Іршавщині це центр первинної медико – санітарної допомоги. При цьому сімейний лікар повинен забезпечувати всю первинну діагностику. Ключова його функція – підтримувати здоров’я своїх пацієнтів. Кожен житель нашого району, незалежно від місця проживання та достатку, матиме доступ до лікування і зможе укласти договір з будь – яким сімейним лікарем. Адже, згідно із запропонованим проектом, громадянин без прив’язки до місця проживання має право обрати собі лікаря, з яким і укладатиме договір, де чітко буде визначено обсяг гарантованих медичних послуг.
У тарифі за кожного пацієнта враховуватимуться різні коефіцієнти ризику, в середньому заклад охорони здоров’я отримуватиме 210 грн. за одного хворого на рік.
Роботу лікаря контролюватиме створена агенція – Національної служби здоров’я і сам громадянин. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечити всю первинну діагностику. Основні ключові його завдання – раннє виявлення ризиків для здоров’я людини, лікування всього, що може зробити лікар без спеціалізованого обладнання, та координація лікування пацієнта в більш складних випадках.
Перелік обов’язків сімейних лікарів буде прописаний у стандарті первинної допомоги та доданий до їх угоди з громадянином. Тож, шановні жителі нашого району, обирайте лікаря, якому довірятимете, якщо він вас не влаштовує – запитайте друзів та родичів, чи є в них лікар, якому вони довіряють. Якщо лікар, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли і він вас влаштовує – просто підпишіть з ним угоду, і організація, у якій він працює буде утримувати кошти за вашу підтримку. Угода із сімейним лікарем укладається безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите підписати угоду з іншим лікарем. Вибір лікаря до місця реєстрації громадянина прив’язуватися не буде.

Оксана Булеза,
головний лікар КЗ «ІЦПМСД».

Ваш отзыв

Ваш коментар