Версія для друку Версія для друку

ТВОРЧІ ДІТИ – ГОРДІСТЬ ІРШАВЩИНИ

Модернізація національної освіти в Україні визначила необхідність розвитку інтелектуального, духовного потенціалу українського народу, вихід вітчизняної науки, освіти і культури на світовий рівень. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває проблема формування української еліти.
Хто сказав, що світ не можна змінити на краще? Кожна людина – це величезний океан таланту, здібностей, мудрості, краси й досконалості. І це доводять вже багато років поспіль педагоги Іршавщини.
Іршавщина багата на неймовірну кількість обдарованих і талановитих дітей. Це ті діти, які виділяються яскравими, очевидними, іноді видатними досягненнями. Це ті діти, – за якими майбутнє нашої України. Саме такою є випускниця Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Ірина Сокач. Ще в молодших класах дівчинка почала захоплюватися історією. До її вивчення і дослідження вона докладала багато зусиль. І не марно. Неодноразово ставала переможницею районних та учасницею обласних олімпіад з історії та української мови й літератури. Три роки поспіль була членом філії Закарпатського відділення Малої академії наук України на базі районної станції юних техніків і працювала під керівництвом одного з найкращих вчителів історії Н. Є. Коровської. Зацікавленість історією малої батьківщини – Іршавщини та робота в МАН дала свої плоди. В 2015 та 2016 році Ірина Сокач нагороджена дипломом за ІІ місце на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Історичне краєзнавство». Темою її наукових історичних досліджень стали замки-фортеці Іршавського району – Бронецький та Довжанський. За підсумками роботи в МАН, вона стала стипендіатом районної програми «Обдарована дитина», а за видатні досягнення із вивчення історії України та за високий рівень оволодіння предметом Іринка стала лауреатом шкільної премії, яка була вручена їй на святі «Випускник – 2016».
Але своє майбутнє Іринка пов’яже з економікою, бо одним із улюблених її предметів у школі була математика. Вона зарахована на державне замовлення і стала першокурсницею Київського національного університету економіки імені Вадима Гетьмана, вступивши на факультет «економіка та управління» за спеціальністю «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність».
Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, інтелектуальна еліта, гордість і честь України, її світовий авторитет, а тому перед кожним педагогічним колективом стоїть завдання, спрямоване на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої молоді.

Андрій Андрішко.

Ваш отзыв

Ваш коментар