Версія для друку Версія для друку

Стан протипожежного водопостачання в Іршавському районі по забору води у випадку надзвичайних ситуацій – пожеж

На виконання Протоколу №7 від 22.12.2016 року чергового засідання комісії з питань ТЕБ та НС «Про стан утримання джерел протипожежного водопостачання в м.Іршава», було вирішено:
– визначити місця забору води пожежними автомобілями на території відповідної сільської ради.
– розробити схеми проїзду до місць забору води та подати їх до Іршавського райвідділу ДСНС України у Закарпатській області Термін виконання – до 01 грудня 2014 року.
В населених пунктах, де є водойми та через які протікають річки, повинні мати під’їзди з твердим покриттям розмірами не менше 12Х12м., обгороджені та встановлені покажчики для встановлення пожежних автомобілів і забору води будь-якої пори року, щоб ліквідувати ту чи іншу надзвичайну подію. На жаль, в Іршавському районі пірсів з твердим покриттям немає. Це є великою проблемою особливо в зимовий період, коли до річок під’їзд практичо неможливий, що і призводить до затримки заправки пожежного автомобіля водою. Нестача води призводить до того, що пожежно-рятувальна служба неспроможна у ряді випадків виконувати роботу з гасіння пожеж і рятування людей. Коли пожежні машини приїжджають на гасіння будівлі, споруди, житлового будинку, то використовують наявні 2,7т води за 5 хвилин. Далі вони повинні підключитися до загальної подачі води у населеному пункті або встановити автомобіль на пожежне водоймище. Ось тут і починаються проблеми.
Пожежне водопостачання промислових підприємств може здійснюватись від водогінної мережі, пожежних водоймищ, пірсів, природних джерел води (річок, озер, ставків).
Такі сільські ради як: Імстичівська, Броньківська, Брідська, Лозянська, Негрівська, Зарічанська, Білківська, Ільницька, Кушницька, Луківська, Дубрівська, Загатянська, Довжанська, Вільхівська, Греблянська, Великораковецька, Осійська, Доробратівська надали план-схеми розташування річок, але вони не пристосовані для забору води пожежним автомобілем. Відстань пожежного автомобіля до річки повинна становити чотири метри (тому що пожежні рукава діаметром 125 мм., по чотири метри встановлюються між собою та заповнюють водою цистерну за 4 хв. 19 с., яка розміщена на автомобілі).
Повідомляємо Вас, що задовільний стан протипожежного водопостачання лише в м.Іршаві та с.Ільниця, але інші 45 населених пункти такої можливості, особливо в зимовий період, не мають взагалі, тому і виникають труднощі через несправні пожежні водойоми, пірси та нестачу джерел протипожежного водопостачання в селах нашого району.
Василь Данканич,
начальник ДПРЧ-5 УДСНС Україниу Закарпатській області.

Ваш отзыв

Ваш коментар