Версія для друку Версія для друку

Коляда в «старому селі» відгомоніла

Представники колядницьких колективів та вертепів всіх районів області зібрались цьогоріч, в День святого Василя, на обласний фестиваль «Коляда в старому селі». Це – без перевершень, найколоритніше, найстрокатіше театралізоване дійство нашого краю.
Колядки різними мовами лунали, під час багатолюдної ходи, від площі Театральної, вздовж вулиці Замкової, до Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту. Ужгородці та гості міста вже всьоме милувались запальними мелодіями духовних традицій переспівів.
Засніженими вуличками «старого села» колядники прямували до Шелестівської церкви Архангела Михаїла XVIII ст., де відбулося святкове богослужіння.
Урочисту частину фесту відкрили очільники області та міста, які привітали всіх присутніх та наголосили: закарпатці не лише пам’ятають, але й щиро люблять свої традиції, і саме тому на подібні народні святкування хочеться щораз повертатись, аби проникнутися цією дивовижною, живою енергетикою.
Колядували на фестивалі й наші земляки: вертеп будинку культури с.Білки (керівник Наталія Горзов), та «Ільничанка» – народний вокальний ансамбль будинку культури «Шахтар» з Ільниці (керівник Олеся Мейсарош). Колядникам з Білок, з рук голови ОДА Геннадія Москаля начальнику відділу культури і туризму Іршавської РДА Вікторії Маргіта було передано нагороду для колективу, диплом лауреата ІІІ ступеня.
Особливу увагу привертали до себе учасники нашого оновленого молодіжного співочого колективу «Ільничанка». Веселі, дзвінкоголосі, колоритні, винятково талановиті, з потужними вокальними здібностями з перших нот колядок полонили всіх слухачів та журналастів. З ними фотографувалися перехожі та записували інтерв’ю медійники.
Як було відмічено керівниками обласного управління культури: Іршавщина завжди достойно й змістовно презентує етнічні й мистецькі таланти району на всіх масових культурних заходах.

Василь Ловска

Ваш отзыв

Ваш коментар