Версія для друку Версія для друку

Роде наш красний

У Сілецькій ЗОШ 1-ІІІ ступенів хлопці та дівчата 8-11 класів під умілим керівництвом вчителя музичного мистецтва Людмили Юріївни Семак зібрали всіх бажаючих на Андріївські вечорниці.
Спочатку світлицю обійшла господиня, яка під супровід пісні «Цвіте терен» пригадує бувалі часи, як колись чекали на вечорниці. ЇЇ роль блискуче виконала Василина Сокач. Згодом до оселі завітали галасливі дівчата, які, не зволікаючи, взялись накладати на столи смачні пиріжки від Тетяни Кинів, солодкі пряники від Ганни Терновцій, червонобокі яблука із саду Ольги Ваш, усіх горіхами пригощала Король Марійка. Та не так дівчатам до частування, як до забав. Кожна з дівчат, здавалось, по-особистому підкреслила одну з рис українок: загадковість випромінювала Марійка Король, скромність – Наталка Сабов, спритність – Людмила Сушанин, співучість – Неля Зан, особливою харизмою українськості всіх полонила Світлана Кепич.
Та які вечорниці без парубків?! Спочатку ті були таємними спостерігачами: «А до чого же «доворожаться» дівчата?». Та коли смачно запахли вареники в сметані, під супровід пісні «Вареники мої», попротягувавшись, примкнули до гурту дівчат і браві парубки Іван з Дмитром, яких своєю чарівністю полонили чорноброві Євгенія Митуля та Любов Костьо, нагодувавши до несхочу пухкенькими.
Коли залунала жартівлива народна пісня «Було в хлопця п’ять дівок», то в гості стала напрошуватися й інша молодь, яка до цього часу спостерігала осторонь за розвагами. Та тільки після того, як Олександр Кілб та Іван Устич довели свою спритність у конкурсі «Не бери багато», проявили дотепність Віталій Кузьма, Владислав Чебурашкін, розказавши кілька кумедних жартів, почутих від старших, а особливо розважив усіх Василь Фельцан, коли з’явився на порозі з гарбузом у руках та в’язкою бубликів на шиї, діймаючи свого товариша Михайла Киніва запитаннями, чому з нього глузує вередлива Любка.
А чи можливе гадання без циганок. Дорогою на Хуст та Виноградів,як вони повідомили, вирішили повернути на Сілецькі вечорниці, розважити своїми гаданнями тутешню молодь. Лариса Шанта, Яна Садварій, Олександра Орос та Тетяна Король підняли настрій присутнім не тільки химерним гаданням, а й веселими танцями.
Не може бути таке свято і без ведучих. Із цим завданням успішно справились Анастасія Райко та Яна Садварій. Подякували за блискуче організоване свято заступники директора з навчально-виховної роботи З. Ф. Худанич, М. І. Фельцан, заступник директора з виховної роботи О.А.Глушко. Відзначили, що діти показали високий артистизм, дотепність, жвавість, глибокий ліризм під час виступу і високу духовність. Перед глядачами було розкрито світ народних звичаїв та обрядів, організатор заходу Людмила Семак посприяла духовному вихованню, любові до Батьківщини, патріотизму.
Еліна Шпак.

Ваш отзыв

Ваш коментар