Версія для друку Версія для друку

Архіпастир нашого краю

4 листопада 2016 року Церква нашого краю урочисто відзначила 50-річчя Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського й Ужгородського. А 16 грудня Його Високопреосвященство відзначив день Тезоіменитства, день пам’яті свого небесного покровителя, священомученика Феодора, архієпископа Олександрійського.
Ваше Високопреосвященство! Дорогий наш владико! Від імені духовенства та багатотисячної православної громади Іршавщини прийміть наші щирі привітання разом з найкращими побажаннями та щирою молитвою до Всещедрого Бога, Цариці Небесної Божої Матері та Вашого небесного покровителя і священомученика Феодора, архієпископа Олександрійського. Ми просимо і молимо Всемилостивого Бога, щоб укріпляв і підтримував Ваше Високопреосвященство в доброму здоров’ї на многії і благії літа на радість і славу Святої Церкви Христової і всього православного народу краю своїми Божими всещедрими дарами.
Ваше Високопреосвященство є мудрим годувальником церковного корабля. А Ваше святе ім’я стало символом вірності Святому Православ’ю, Церкві Христовій, символом великої жертовної любові до всього глибоковіруючого народу краю.
Молодим Ви прийшли до нашого краю і довгий час несли послух священнослужителя і духівника Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря. А вже дев’ятий рік, як ви є архіпастирем Мукачівської єпархії.
Свято-Миколаївський Мукачівський жіночий монастир у всі часи, навіть у роки безбожного атеїзму, був осердям православ’я на Закарпатті. Незважаючи на те, що ті часи не сприяли духовному життю і церковному розвитку, оживилось духовне життя у святій обителі: постійно зростала кількість духовних чад. Монастир неначе заново ожив. До нього поспішав церковний народ послухати мудре слово, отримати духовні поради, взяти благословення на добрі справи. І кожний, хто приходив до святої обителі, заново оживали повнотою євангельського життя та християнського свідчення про Бога, Святу Церкву, віру православну, відроджувалися духовним життям. Древня обитель, як і в старі добрі часи, вказувала правильну дорогу до вічного спасіння. Пригадую, що часто в келії Ви приймали багатьох священнослужителів та духовних чад. Всі отримували добрі поради, мудрі настанови. Для багатьох Ви й нині залишились досвідченим духівником, якого в наші часи кожному з нас нелегко знайти. У Вашій прекрасній бібліотеці можна було повести розмову і про сьогодення церковного життя, отримати відповідь з багатьох питань духовності, з питань богословських основ християнського віровчення. І кожний, хто зустрічався з Вами у розмові, отримував духовні поради, правильні відповіді на питання, були вражені Вашою простотою, доступністю, мудрістю, а особливо духовністю, яка є дорогою до святості.
Ставши архіпастирем нашого краю, Ваше Високопреосвященство, Ви зуміли об’єднати весь народ, духовенство, яких любите жертовною архіпастирською любов’ю. Велика і різностороння діяльність Вашого Високопреосвященства на ниві Божій. Ви постійно проявляєте свої найкращі якості на ниві архіпастирського служіння Богу, народу, у справі проповіді Слова Божого, в адміністративній та господарській діяльності. Ви докладаєте чималих зусиль у вирішенні найскладніших питань церковного життя. Особливо зріс авторитет Вашого Високопреосвященства серед духовенства, віруючого народу, бо всі питання Ви вирішуєте по совісті, з честю, гідно виконуючи пастирські обов’язки. Все це ми чітко усвідомлюємо і відчуваємо.
Ваше Високопреосвященство є одним із найдосвідченіших богословів нашого краю. Християнське життя, як відомо, складається з практичної і духовної діяльності. Останню святі Отці Церкви називають богослів’ям. Мета християнського життя, як вчив преподобний Серафим Саровський, в «стяжанні благодаті Святого Духа» І, безсумнівно, що ця мета без знання основних істин православної віри недосяжна. Особливо це відчувається у Ваших проповідях, публікаціях на сторінках церковних видань «Православний літопис», «Наукові записки». Ви навчаєте всіх вічній Премудрості зростати у духовному розумінні. Це сприяє тому, що віра християн є живою і багатою добрими справами.
Особливо неповторними є Ваші архіпастирські проповіді, в яких ви проповідуєте величні істини Божі, закликаючи всіх стати на дорогу спасіння і вічного життя. Ваші проповіді просякнуті Духом Святим і завжди відкривають перед нами незвідану новизну, особливо про епоху ХХ століття, коли Ви говорите про новомучеників та сповідників сучасності. Ваше архіпастирське мудре слово завжди возвеличує дух, утверджує молитовність та живий зв’язок всіх з Господом Ісусом Христом.
Чимало Ваших архіпастирських трудів направлені на утвердження зв’язків з Афоном. Недарма протягом багатьох століть вихідці з нашого краю несли свій чернечий послух на цій святій горі. Особливістю цієї духовної царини є те, що ви сприяєте будівництву храмів на честь чудотворних ікон Божої Матері, чимало яких прославлені на святій горі Афон. І Ви приносите в дар святим обителям краю списки чудотворних афонських святинь. А це велика милість і заступництво Богоматері нашого краю, які служать духовному єднанню з Афоном.
Ваше Високопреосвященство проводить тісну співпрацю з вченими науковцями Ужгородського національного університету, сприяє проведенню міжнародних наукових конференцій, матеріали яких публікуються на сторінках журналу «Наукові записки». З Вашого благословення та сприяння при єпархіальному управлінні функціонує 21 відділ церковно-просвітницьких центрів, товариств, братств, які проводять величезну діяльність у всіх сферах духовного життя краю, особливо пов’язаних роботою з молоддю, які сприяють відродженню і духовному зростанню.
Василій ІГНАТ,
протоієрей м. Іршава

Ваш отзыв

Ваш коментар