Версія для друку Версія для друку

Великий працелюб

Василь Устич – відома особистість не лише в рідному Сільці, а й далеко за його межами. Він одним з перших у селі створив фермерське господарство. На площі 2 гектари вирощує сонячні грона. Плантації завжди в належному стані, фермер у стислі агротехнічні строки проводить усі роботи.
У підсобному господарстві тримає корів, свиней, курей, індиків, усяку, як кажуть, живність. Крім винограду, Василь Іванович вирощує також озиму пшеницю та кукурудзу. Від цього теж має певний зиск.
– Тепер багато землі пустує, поля заросли бур’яном, чагарниками, – каже Василь Устич. – Однак я вірю, що це тимчасове явище. Довго так тривати не може. Селяни повинні обличчям повернутися до землі. У нас гроші валяються просто під ногами. Не лінуйся, схилися і підніми.
Хорошої думки про фермера головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку ВасильТурянин. Він називає В. Устича великим працелюбом. Чималу допомогу йому надають дружина і діти. Вони – перші його помічники.
Відрадно і те, що Василь Іванович не лише працює для себе, своєї сім’ї, а й допомагає людям. Особливо чимало клопотів весною, коли треба орати, фрезувати, сіяти. Допомагає сільчанам і завозити сіно, перевозити будівельні матеріали та дрова. Особливо задоволені його роботою пенсіонери.
Живе В. Устич і громадською роботою. Він вже вчетверте обирається депутатом сільради. На даний час очолює земельну комісію.
– Проблем, з якими звертаються до нас сільчани, надзвичайно багато. Особливо із межами. Доводиться виїжджати до людей, давати поради, а порушників карати. Турбує і те, що селяни дотепер не оформили земельні паї (хоча їм вони були виділені ще в 1992 році).
Наразі ведеться розмова про створення на базі фермерського господарства «Устич» сільськогосподарського кооперативу. За кооперативами – перспектива. Василь Іванович спроможний працювати в нових умовах, він не боїться конкурентів.
– Буваючи за кордоном, ми бачимо, в якому стані там сільськогоподарські угіддя. Любо подивитися на сади і виноградники, пшеничні і кукурудзяні лани. До цього маємо прагнути і ми, – не без гордості каже Василь Іванович.
І відрадно, що саме він взявся за відродження села. А успіхи в його роботі наяву.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар