Наближаються новорічні та різдвяні свята. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили і не зіпсували свята, обов’язково необхідно дотримуватися певних правил пожежної безпеки. Такі вимоги існують і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування новорічних та різдвяних свят.
Влаштовуючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, а саме: ялинка має бути встановлена на стійкій основі; забороняється встановлювати ялинку на шляхах евакуації; при виявленні будь-якої несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути; мінімальна відстань від місця встановлення ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей має становити не менше 1 метра; не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками; необхідно використовувати тільки електричні гірлянди промислового виробництва; у приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні; перед встановленням ялинки в дитячих закладах та громадських місцях необхідно обов’язково проконсультуватися у пожежників.
Свічки, хлопавки, бенгальські вогні, звукові жарти і фонтани вогню, ракети – обов’язковий атрибут Нового року. У зв’язку із загальною пристрастю до таких забав рекомендується враховувати наступне:
– купуйте піротехніку тільки в магазинах або спеціалізованих кіосках;
– зверніть увагу на термін зберігання виробу. Якщо він закінчився — краще утриматися від покупки.
При використанні піротехнічних виробів заборонено використовувати вироби, які мають наявні дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або ґноту, розбирати їх, переносити в кишенях, під одягом, користуватися піротехнікою в нетверезому стані, кидати під ноги перехожим з вікон і балконів, курити при використанні піротехніки, сушити піротехнічні вироби, які відсиріли, на батареях опалення або печах, запалювати бенгальські вогні біля ялинки, при великому скупченні людей, біля дітей у маскарадних костюмах, підривати петарди в приміщенні, в покинутих будівлях, цілитися хлопавкою в обличчя, стріляти в легкозаймисті предмети, намагатися повторно запустити піротехнічні вироби у випадку їх неспрацювання з будь-яких причин.
Закликаємо вас не забувати про прості правила пожежної безпеки, і тоді святкова новорічна ялинка та феєрверки принесуть лише радість у Ваш дім.
У разі виникнення надзвичайних ситуацій негайно повідомте пожежну охорону за телефоном 101!
Василь Сокач,
головний інспектор Іршавського РВ УДСНС
Щоб вогонь не зіпсував новорічні свята…
Posted By Редакція Нове Життя On In Новини | No Comments