Версія для друку Версія для друку

Щоб вогонь не зіпсував новорічні свята…

Наближаються новорічні та різдвяні свята. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили і не зіпсували свята, обов’язково необхідно дотримуватися певних правил пожежної безпеки. Такі вимоги існують і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування новорічних та різдвяних свят.
Влаштовуючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, а саме: ялинка має бути встановлена на стійкій основі; забороняється встановлювати ялинку на шляхах евакуації; при виявленні будь-якої несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути; мінімальна відстань від місця встановлення ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей має становити не менше 1 метра; не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками; необхідно використовувати тільки електричні гірлянди промислового виробництва; у приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;  перед встановленням ялинки в дитячих закладах та громадських місцях необхідно обов’язково проконсультуватися у пожежників.
Свічки, хлопавки, бенгальські вогні, звукові жарти і фонтани вогню, ракети – обов’язковий атрибут Нового року. У зв’язку із загальною пристрастю до таких забав рекомендується враховувати наступне:
–  купуйте піротехніку тільки в магазинах або спеціалізованих кіосках;
– зверніть увагу на термін зберігання виробу. Якщо він закінчився — краще утриматися від покупки.
При використанні піротехнічних виробів заборонено використовувати вироби, які мають наявні дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або ґноту, розбирати їх, переносити в кишенях, під одягом, користуватися піротехнікою в нетверезому стані, кидати під ноги перехожим з вікон і балконів, курити при використанні піротехніки, сушити піротехнічні вироби, які відсиріли, на батареях опалення або печах, запалювати бенгальські вогні біля ялинки, при великому скупченні людей, біля дітей у маскарадних костюмах, підривати петарди в приміщенні, в покинутих будівлях, цілитися хлопавкою в обличчя, стріляти в легкозаймисті предмети, намагатися повторно запустити піротехнічні вироби у випадку їх неспрацювання з будь-яких причин.
Закликаємо вас не забувати про прості правила пожежної безпеки, і тоді святкова новорічна ялинка та феєрверки принесуть лише радість у Ваш дім.
У разі виникнення надзвичайних ситуацій негайно повідомте пожежну охорону за телефоном 101!
Василь Сокач,
головний інспектор Іршавського РВ УДСНС

Ваш отзыв

Ваш коментар