Версія для друку Версія для друку

В РАЙОНІ ПРОЙШОВ ТРЕТІЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

1 грудня у виставковій залі районного  будинку культури, в рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів, відбувся третій районний фестиваль творчих людей з обмеженими можливостями «Повір у себе». Присутні на фестивалі мали змогу насолодитися унікальними виступами дітей та дорослих із особливими потребами, котрі неабияк майстерно виконували свої номери, весело посміхалися і щиро раділи життю. Пісні, вірші та гра на музичних інструментах звучали так проникливо й схвильовано, виконавці настільки вкладали душу, що глядачі дякували їм довгими оплесками.
На урочистий захід завітали голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова райради Віктор Симканинець. У своєму вітальному слові керівники району подякували всім учасникам фестивалю за їх мужність, творчі здобутки та  прекрасні таланти. Фестиваль «Повір у себе» щорічно відкриває нові творчі таланти,  виховує милосердя в серцях дорослих і дітей і головне  – допомагає дітям з особливими потребами вірити в себе. Попри свої проблеми зі здоров’ям, вони знаходять час займатися улюбленою справою та, в якійсь мірі, відволіктися від буденних проблем. Керівники району вручили подяки від райдержадміністрації та районної ради обдарованим людям.  До слів вітань також долучилася начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Вікторія Маргіта.

Учасники та гості фестивалю мали змогу ознайомитися з роботами по виготовленню різьби з дерева, малювання, вишивки, бісероплетіння тощо. На свято завітали майстри цих видів творчості, зокрема, Василь Мелеш із с. Лисичова, котрий займається різьбою по дереву, Іван Чепа із с. Ільниці виставив свої художні полотна, Марія Поп  із м. Іршави показала свої вироби із бісероплетіння, Ольга Тернинко із с. Вільхівка представила вишивку, що є однією із найпопулярніших видів мистецтва нашого краю,  Ілляна Войнарович  із м. Іршави продемонструвала присутнім свої прекрасні вишиті роботи, які згодом представлять не тільки в нашій області, а й у Києві. Вікторія Капітан із с. Ільниці ознайомила присутніх із своїми роботами з розпису по дереву. Захід також відвідали талановиті учні образотворчих відділів дитячих шкіл мистецтв району: лауреат III Всеукраїнського фестивалю-конкурсу творчих осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» у номінації «образотворче мистецтво» Назар Цогла із с. Великий Раковець (викладач Любов Поштак), Василь Світлик із с. Ільниці (викладач Любов Матіко) та талановиті  Богдана Степа та Максим Дурда із с. Приборжавське  (вик. Антоніна Дурда).
Святковий концерт розпочався із пісні «Україна-краса» у виконанні Василя Гіги. Викладач Кушницької школи  мистецтв по класу баяну Ярослав Гецко заграв присутнім музичні твори Дж. Коломбо «Байбужість» та В.Монті «Чардаш». Слід зауважити, що Ярослав Федорович у  відбірковому турі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу творчих осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» у номінації «музичний жанр» став лауреатом II ступеня. Поетеса із с. Смологовиця Наталія Синетар презентувала присутнім свою поетичну збірку та прочитала деякі твори з неї. Розважав публіку жартівливими гуморесками учасник районних культурно-мистецьких заходів Петро Сак із Сільця. А талановита Ганна Коростіль із с. Нижнє Болотне, до речі ведуча свята, заспівала чудові пісенні народні композиції. На завершення заходу Андрій Ерделі – лауреат Міжнародного конкурсу «Рапсодія моря» в Болгарії, лауреат всеукраїнських, обласних конкурсів, фестивалів, учасник зразкового фольклорного колективу «Кирниченька» заспівав пісню про закарпатців.
Організувала цей чудовий захід провідний методист районного будинк у культури Любов Філеш. Цей фестиваль  для людей з обмеженими можливостями є  дуже важливим, бо саме тут вони можуть показати свою творчу майстерність та потенціал.
Люди з обмеженими можливостями стають для нас взірцем мужності, наполегливості та непересічної особистості, і кожен з них заслуговує на повагу й щире захоплення з боку інших. Сила їхнього духу долає усілякі перешкоди, їм не страшні випробування, бо у їхніх серцях живе те найдорожче за що можна віддати цілий матеріальний світ – це любов і розуміння до тих, хто їх оточує.

Ваш отзыв

Ваш коментар