Версія для друку Версія для друку

УБИВЧА СТАТИСТИКА – НА КОРИСТЬ ФАУНИ

Найбільш реальні підсумки сезону полювання — щорічна таксація. На даний час відповідні спеціалісти на території державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» після лютого цього року, тобто після завершення попереднього сезону, зареєстрували із копитних всього 7335 особин звіра. В тому числі – 116 оленів благородних, 293 козулі і 326 кабанів.
Саме опираючись на реально зафіксоване поголів’я дичини, і видається відповідна кількість ліцензій. При наявній кількості дичини ДП «Довжанське ЛМГ» затверджено такі ліміти: 27 кабанів, 4 козулі і 1 оленя благородного. В цілому це трохи більше, ніж минулого мисливського сезону, але все рівно це набагато менше, аніж дозволяє чинне законодавство у відсотках відповідно до наявної чисельності переліченого звіра.
На нашій території ведеться як індивідуальне, так і колективне та облавне полювання.
Наказом по ДП «Довжанське лісомисливське господарство» від 24-го травня цього року на основі відповідних статей Законів України «Про тваринний світ» та «Про мисливське господарство та полювання» встановлено такі строки полювання: індивідуальне полювання згідно затверджених лімітів відстрілу на самця оленя європейського з 1-го вересня по 25-те грудня 2016 року включно, на самця козулі – з 15-го травня по 25-те грудня 2016 р., а на самця кабана – з 1-го серпня цього року до 31-го січня 2017-го року включно. Інші строки визначено для колективного та облавного полювання на самців і самок кабана та молодняк зазначеного виду – з 3-го вересня до 31-го грудня цього року включно. На лисицю – з 3-го жовтня 2016-го року до 29-го лютого 2017-го року.
Відзначимо, що на початок грудня – орієнтовно це десь близько до середини мисливського сезону на більшість видів дикого звіра – виписано 17 ліцензій на кабана, із яких отоварено (відстріляно) 9 особин, що становить 55 відсотків. До прикладу у минулому сезоні із 22-ох ліцензій на кабана мисливці району отоварили 20. На благородного та козулю взагалі не було. Зауважимо, що кількість відстріляного звіра припадає таким чином на лісництва: Річанське – 3; Довжанське – 4 і Білківське – 2.
Паралельно ведеться активна робота по боротьбі з порушеннями правил полювання. Здійснено 220 рейдів із охорони державного мисливського фонду, в тому числі під час міграції птахів.
У зв’язку із поганими погодними умовами працівниками держпідприємства проводиться систематична підгодівля звірини. Для цього ДП «Довжанське лісомисливське господарство» закупило кукурудзяних качанів та зернової суміші 15 тонн на суму 47 тисяч гривень.

Василь НІМЧУК,
районний мисливствознавець,
Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар