Версія для друку Версія для друку

Хліб починається з людини

Хліб споконвіку був на почесному місці на нашому столі. Жодне свято не можна уявити собі без нього. Хлібом-сіллю зустрічають дорогих гостей, із короваєм проводжають молодят до шлюбу. Та мало хто замислюється над тим, який нелегкий шлях проходить зернина з поля до нашого столу. Сотні людей вкладають свою силу, енергію і любов, щоб ми могли смакувати рум’яною і запашною хлібиною.
– Багато залежить від майстерності, – не без гордості каже завідуюча Сілецькою хлібопекарнею Єва Михайлівна Петухова. – У кожного свій секрет випічки хліба. Найбільший статок – це пекарі з великим трудовим стажем. Ніби інгредієнти ті ж самі – борошно, вода, дріжджі, цукор, сіль, а відрізнити його дуже легко. Ми маємо свого споживача. Нам не страшні конкуренти.
Сілецький хліб відомий далеко за межами району. Хто проїжджає через Сільце, обов’язково зупиняється біля хлібопекарні, щоб купити хлібину.
Позитив і в тому, що вже п’ятнадцятий рік випікають хліб на дровах.
– Коли купуємо борошно, – продовжує свою розповідь Єва Михайлівна, — велику увагу звертаємо на його якість. Від цього залежить, яким буде хліб.
Є.М. Петухова народилася 12 грудня 1946 року в с. Новоселиця Міжгірського району. У сім’ї було восьмеро дітей. Закінчивши вісім класів, переїхала жити до сестри Ганни у Казахстан. Там навчалася в училищі пекарській справі. Трудову діяльність розпочала в м. Осакоровка Карагандинської області. У1963 році переїхала жити у с. Кольчино Мукачівського району. Працювала на хлібозаводі майстром. У 1967 році вийшла заміж і вже разом з чоловіком переїхали у Донецьк. Там теж працювала за професією. Вдруге разом з сім’єю повернулася в Кольчино 1974 року і працювала вже на посаді старшого майстра. На Іршавщину переїхала у 1989 році. Спочатку працювала технологом, потім завідуючою Сілецькою хлібопекарнею, де трудиться дотепер. Свою роботу любить. Серед затребуваних – хліб Сілецький, Боржавський. Щодня випікають до 700-800 кг. Працюють цілодобово. У магазини і торгові точки хліб доставляють на автомашині.
– Колектив наш невеликий – усього 14 чоловік, — каже Є.М. Петухова. – але кожен добре знає свою справу. Досвіду їм не позичати. Сповна віддаються роботі.
… Поет Василь Вовчок свого часу написав: «Хліб починається з людини». Мудро сказано. Саме від людини залежить якість хлібини.
Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар