Версія для друку Версія для друку

Досягнення вчителя з великої букви

Існує наука про виховання – педагогіка. Але виховувати людину – це, скоріше, мистецтво. І навчитися цьому мистецтву теоретично неможливо. Може тому з великою увагою ми розглядаємо досвід людей, що наділені справжнім талантом педагога.
Любов Василівна Митровцій присвятила своє життя науково-педагогічній роботі з дітьми. Її особистий інтерес до природи, її таємниць і ресурсів з любов’ю перелився через натхненну працю у вихованців. Для багатьох школярів Осійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, зацікавлених даним напрямком, зустріч з Любою Василівною стала важливим переломним етапом їх життя на шляху до професійного самовизначення.
З 2007 року Любов Василівна розпочала педагогічну діяльність за сумісництвом у Іршавській районній станції юних техніків на посаді керівника секції «Загальна біологія» Малої академії наук України.
За час роботи керівником секції Любов Василівна підготувала багатьох переможців та учасників ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Це Василь Павлище, його тема: «Раритетні рослини болота Чорне багно» була відома йому з дитинства. Про це свідчили фото, де Василь шестилітнім хлопчиком знаходиться разом з відомим вченим В.І. Комендарем, серед вересового килима Багна, яке він змалечку кожного року обходив.
Ірина Чепа має науково-дослідницьку роботу «Фізичний розвиток підлітків». Ірина провела обстеження учнів школи за їх згодою. Досліджувались зріст, вага, сила руки, артеріальний тиск, частота серцевих скорочень, також артеріальний тиск без навантаження, після навантаження. Зробила висновки. Порівняла результати своїх досліджень із нормами Всесвітньої організації охорони здоров’я. Після презентації роботи в Іршаві, де зайняла І місце, в Ужгороді на обласному конкурсі-захисті МАН посіла ІІІ місце. Своєю професією Ірина обрала медицину, яку вивчає в Берегівському медичному коледжі.
Протягом останніх 3 років Любов Василівна займається з ученицею Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марійкою Юріна, яка неодноразово ставала переможцем різних конкурсів обласного та всеукраїнського рівнів.
Слід згадати вихованців Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяну Черничко, Марію Ломага, Івана Мудранинця. Тетяна наразі є студенткою УжНУ, Марія – Харківської академії внутрішніх справ. Іван Мудранинець в цьому році став студентом УжНУ.
Участь учнів Любові Василівни у різних наукових конкурсах відкриває для них нові горизонти. Вони стають менш сором’язливими, більш самостійними, впевненими в собі та в своїх знаннях.
Марія Половка,
завідувач відділення науково-дослідницьких робіт Іршавської райСЮТ

Ваш отзыв

Ваш коментар