Версія для друку Версія для друку

«16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів проти гендерного насильства», приурочена до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок. Мета акції – привернути увагу громадськості до проблем насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, а також активізувати діяльність громадських організації щодо попередження насильства.
Насильство у сім’ї є однією з найактуальніших соціальних проблем, з якою стикається велика кількість людей. Нині на Іршавщині зафіксовано 136 фактів насильства у сім’ї. Майже у кожному селі є сімейні бешкетники, з якими постійно проводять роботу дільничні офіцери поліції.
Проблема насильства у сім’ях існує давно, тільки часто буває прихованою. Переважно сільські жінки через сором або страх чи безпорадність про свої сімейні проблеми мовчать і говорять тільки тоді, коли вже біда.
З кожним роком кількість сімей, де потрібне втручання дільничного зростає. У місті Іршава багато фактів, коли чоловіки через постійне пияцтво, повертаючись додому, вчиняють сімейні сварки, виганяють жінку із дітьми з будинку. Звісно, що на таке відразу реагують дільничні, проводять із сімейними бешкетниками профілактичну роботу. Але часто такого буває замало, адже сімейні чвари залишаються надовго у дитячій пам’яті. Подружжя із села Підгірне через сімейні сварки та непорозуміння на протязі одного тижня кілька разів викликали поліцейських. Дорослі сварились, не зважаючи на те, що у них малолітні діти, які від їхніх постійних чвар страждають.
На даний час в Іршавському відділенні поліції знаходиться на обліку 108 сімейних бешкетників, яким було винесено дільничними офіцерами поліції офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства у сім’ї та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.173 зн.2 Кодексу України про адміністративне правопорушення (вчинення насильства у сім’ї або не виконання захисного припису), де рішенням суду на даних осіб було накладено адмінарешти та засуджено до громадських робіт.
– У більшості випадків причиною сімейного насилля є незгода в сім’ї, безробіття та алкоголь, – каже начальник сектору превенції Іршавського відділення поліції, майор Василь Волошиновський. Жінкам слід не приховувати насилля, а якщо таке є, звернутись до дільничного офіцера поліції чи телефонувати у разі необхідності на «102».
Віта Горзов,
Іршавське відділення
поліції

Ваш отзыв

Ваш коментар