Версія для друку Версія для друку

«Я знаю, за що борюсь, я знаю, за що загину»

Саме під таким гаслом пройшов у Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ст. символічний «марш пам’яті» на честь односельця, офіцера 93-ї окремої механізованої бригади Мирослава Мисли.
Захід приурочили до сороковин від дня загибелі героя у зоні АТО. Ведучими виступили учні 5-Б класу – вихованці історико-краєзнавчого гуртка РБДТ (керівник А.А.Світлинець; класний керівник Г.М. Світлинець).

Слово взяли ведучі-дівчата, які зачитали вірші про війну та розказали про коротке, але яскраве життя свого односельця Мирослава Мисли.
Ведуча Дарина Мельник розповіла присутнім про шкільні роки нашого героя, переїзд родини на Харківщину. Її доповнила Ярина Ільканич: Мирослав, будучи студентом історичного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна, неодноразово приїздив на літні канікули на свою батьківщину та у 2011 році разом із приборжавськими школярами взяв участь у еколого-археологічній експедиції у Невицькому замку.
Спогадами із цього періоду життя героя поділився Андрій Світлинець. Він розповів, що Мирослав проявив себе не тільки як сумлінний волонтер, але і як щирий патріот України. Футболка із патріотичним написом «Україна вільна навіки» зразу привертала до себе увагу оточуючих.
Про студентські роки та активну участь молодого патріота у молодіжному русі національно-патріотичної організації «Сокіл» розповіла Олександра Мельник, додавши, що з часом він став керівником Харківського осередку цієї структури.
Про участь Мирослава у Революції Гідності доповнила Ярина Петровцій, сказавши, що в ті буремні дні Мирослав був спеціальним кореспондентом всеукраїнського радіо «Голос Свободи». А коли на Сході нашої країни почалася неоголошена російсько-українська війна, він іде добровольцем на фронт.
Про бойові будні молодого бійця у складі батальйону МВС особливого призначення «Січ», а потім у підрозділі «Карпатська Січ» розповіла Анастасія Різник. Її розповідь вдало доповнило інтерв’ю з солдатом, записане журналістами на бойових позиціях у с. Піски. З нього присутні дізналися, що понад усе Мирослав бажав працювати за своїм фахом – учителем. Мріяв виховувати і вчити дітей. Але його планам завадила війна.
Про трагічні події, які відбулися вранці 2 жовтня 2016 року, – повідомила Анна Ряшко. Мирослав разом з бійцями проводив розвідку, і вони виявили ворожу диверсійну групу. Зав’язався бій, після чого ворог почав обстрілювати наші позиції з мінометів. Одна із мін розірвалася близько від Мирослава, і він отримав важке поранення. Побратими донесли свого командира до бази, але рана виявилася смертельною.
Поховали героя на Харківщині у селі Волохів Яр, за місцем проживання родичів.
Подвиг героя високо оцінено народом України – доповнив А.А. Світлинець. Указом Президента України від 12 жовтня 2016 року, за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій та при виконанні службових обов’язків, офіцер 93-ї ОМБР молодший лейтенант Мисла Мирослав Іванович нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).
Наприкінці дійства слово взяла директор школи М.М.Гринюк., яка подякувала учням та вчителям за підготовлений матеріал про нашого героя і побажала, щоб ця смерть стала останньою у цій війні. Заступник директора по навчальній роботі М.Д. Повх високо оцінила проведений захід та відзначила, що на очах у багатьох учнів сльози. Окрему подяку висловили учням 5-Б класу Панько Максиму, Юдіну Богдану, Петровці Олександру, Білоусову Роману та Черепко Михайлу, які міняючи один одного, з гідністю тримали в руках жовто-блакитний стяг подарований школі бійцями 128-ої гірсько-стрілецької бригади.
Оксана СВІТЛИНЕЦЬ,
заступник директора по виховній роботі Приборжавської
ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Ваш отзыв

Ваш коментар