Версія для друку Версія для друку

Відкрито меморіальну експозицію до річниці пам’яті поета і художника Івана Шмулиги

В кінці минулого тижня в Іршавському історико-краєзнавчому музеї відбулося відкриття експозиції робіт талановитого поета, художника, різьб’яра, члена Національної спілки письменників України – Івана Шмулиги. Тут були представлені картини, рукописи віршів, збірки та різноманітні публікації про праці митця.
Відкрив урочистості директор музею Андрій Світлинець, який розповів про життєвий та творчий шлях поета й поділився цікавими історіями з присутніми: «Це людина, яка увійшла в історію Закарпаття, вписала своє ім’я на сторінки літератури та живопису рідного краю…»
Відвідувачі ознайомилися з біографічними відомостями, першими публікаціями в газетах та зі зворушливою історією кохання, яку розповіла Віра Іванівна – дружина Шмулиги: «З Іваном я познайомилася ученицею школи. Прочитавши в «Молоді Закарпаття» добірку його віршів, написала листа, на який отримала відповідь у віршованій формі. На першу нашу зустріч збіглося багато дівчат, бо всім було цікаво познайомитися з талановитим юнаком та ще й поетом…» З її розповіді присутні дізналися про те, як творив митець, «заглянули» в його мистецьку лабораторію.
Своїми спогадами про майстра також поділилися його колеги по перу, друзі та знайомі. Серед них – відповідальний секретар газети «Нове життя» Михайло Ісак, член спілки фотохудожників Закарпаття, один із семи засновників районного товариства художників – майстрів народної творчості Василь Ловска, голова Іршавської районної профспілкової організації працівників освіти і науки Олег Попович, директор РБДТ Йолана Мельник, протоієрей Василій Ігнат та інші. Прозвучало чимало теплих слів та розповідей про багатогранність таланту Івана Йосиповича, різноманітність проявів творчої натури. Він запалював оточуючих своєю неординарністю, щирістю й відкритістю. Мистецтво було частиною його душі, невід’ємною складовою життя, що яскраво закарбовано у всіх творах поета.
Людина живе доти, доки її пам’ятають. Тож, не забуваймо і цінуймо той великий внесок у культуру Закарпаття, який зробив Іван Шмулига.

Богдана ШМУЛИГА.

Ваш отзыв

Ваш коментар