Версія для друку Версія для друку

Що турбує сільських голів?

На минулому тижні за участі голови райради Віктора Симканинця і першого заступника голови райдержадміністрації Ігоря Павлишина відбулася нарада із міським і сільськими головами, на якій порушувалися питання, що непокоять багатьох мешканців населених пунктів.
Кушницький сільський голова Михайло Штефко вів мову щодо рубок лісів на території Кушницької сільради. Рубають дерева цінних порід, автомашина дров коштує 3600 грн. Така сама ситуація також на територіях Лисичівської, Чорнопотіцької і Броньківської сільрад.
Начальник відділу економічного контролю за поводженням з відходами та хімічно-небезпечними речовинами державної інспекції в Закарпатській області Михайло Павлишинець відповів: «Інспекція має право проводити планові та позапланові перевірки. Однак планові перевірки проводяться за згодою центральних органів з екології. Сільські голови на місці комісійно можуть здійснити перевірки рубок лісів».
Не менш важливу проблему порушив і Сілецький сільський голова Віктор Кузьма. Він сказав, що без погодження сільської ради управлінням Держгеокадастру в Закарпатській області виділено 4, 4 га землі трьом громадянам, а ця земля ще у 1991 р. була розпайована (це чітко видно на кадастровій карті). Крім того, він зазначив, що земля за межами населеного пункту переведена у сільське пасло. Зарічанський сільський голова Марина Васько запропонувала представнику управління Держгеокадастру в Закарпатській області інформувати сільських голів про виділення громадянам землі.
Завідувач юридичного сектору головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області Богдан Хранюк відповів, що у випадку відсутності документів на право володіння землею за межами населеного пункту, розпоряджатися нею має право управління Держгеокадастру, оскільки власником є держава, а управління є розпорядником.
Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віра Буркуш дала роз’яснення з приводу нарахувань субсидій та їх перерахунків, де субсидії надаються тим особам, які зареєстровані.
Було порушено і ряд інших важливих питань. По можливості, на кожне з них дано вичерпну відповідь.
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар