Версія для друку Версія для друку

Ільниця – бехава

9-11 жовтня 2016 р. Ільницький сільський голова Василь Павлище, разом із сільським активістом – підприємцем Іваном Поповичем та Іваном Грицаком (колишнім Генеральним консулом України в м. Люблін), відвідали ґміну Бихава, Люблінського воєводства в Польщі.
У відповідь на це, минулого тижня в с. Ільниці на запрошення Ільницької сільської ради перебувала польська делегація, яку очолив бурмістр ґміни Бехава Януш Урбан.
Гості познайомились з роботою Ільницької сільської ради та об’єктами соціальної сфери села. Вони відвідали шкільні навчальні заклади, будинок культури, стадіон та парк. При відвідинах місцевої пекарні гостям було вручено ексклюзивний каравай, з приводу започаткування українсько-польської дружби на рівні наших територіальних громад.
Також не пройшов повз уваги гостей стан промислового потенціалу села та підприємництва. Ознайомились з високотехнологічним підприємством «К’Лен», з видобутком лігніту, та бентонітової глини.
В процесі зустрічі обговорювались здобутки та проблеми територіальної громади. Аналогічні з нашими проблеми свого часу були і в ґміні Бехава, але більшість із них вже вирішена. Гості поділились своїм досвідом із цих питань.
Пізніше зустріч відбулася в районній раді, де гостей зустрів голова районної ради Віктор Симканинець. Гості запропонували налагодити транскордонні стосунки між громадами Ільниці та Бехави.
Також було інформовано, що Єврокомісія відкрила «Програму транскордонного співробітництва «Європейський Інструмент Сусідства Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».
Ґміна Бехава запрошує Ільницьку сільську раду стати українським партнером в розробці спільного інвестиційного проекту з фінансуванням ЄС. Фінансування проекту можливе за умови участі польської та української сторін та успішного проходження конкурсного відбору. Тому проблеми, які будуть визнані спільними для громад обох сторін кордону і відповідатимуть тематичним цілям і пріоритетам Програми, можуть вирішуватись через виграні грантові кошти спільного транскордонного інвестиційного проекту.

Михайло Мельникович,
КП «Агенція місцевого
розвитку «Іршавщина».

Ваш отзыв

Ваш коментар