Версія для друку Версія для друку

Василь Жупанин: «Служити своїй країні – найвищий обов’язок»

Мужній та хоробрий, він не побоявся стати на захист рідної держави. Вирішив бути корисним своєму народові, родині, та сім`ї. І хоча залишаючи вдома кохану дружину та маленьку донечку, вірив – його вклад для нашої держави буде безцінним. Саме таким є військовослужбовець Василь Жупанин. Ми вирішили поспілкуватися з ним і дізнатися детальніше про його життя та особливості військової служби.
– Розкажи трохи про себе, свою сім`ю, звідки ти і чим займався до служби у Збройних силах України?
– Я народився в м. Іршава, де і закінчив загальноосвітню школу I-III ступенів №1. Мама – Наталія Василівна Жупанин, домогосподарка, а батько, Іван Михайлович Жупанин, на жаль, помер 7 років тому. З 2013 року почав проживати громадянським шлюбом з Марією Жупанин, яка зараз навчається у Європейській школі кореспондентського навчання, заочно, та за спеціальністю перекладач із англійської-російської мов, на 1 курсі. 2013 року, у нас народилася донечка, яку ми назвали Іванкою.
– Коли вступив на строкову військову службу і що спонукало тебе підписати контракт?
– На строкову військову службу до Національної гвардії України мене призвали навесні 2015 року, де прослужив 11 місяців. 4 квітня 2016 року вирішив підписати контракт на 6 місяців, бо зрозумів – служити своїй країні — найвищий обов’язок. І вже 5 квітня виїхав у зону АТО, де пробув до 30 вересня.
– Чи важко було адаптуватися на новому місці?
– Скажу впевнено, що ні. До всього можна пристосуватися, головне – бажання та вміння знаходити спільну мову.
– Що найбільше запам’яталося за час перебування в зоні АТО?
– Запам’яталося дуже багато. Було і добре, і погане, скажімо так. Серед добрих спогадів — спілкування з бойовими побратимами, які завжди морально підтримували та допомагали, а про погане не хочеться навіть згадувати.
– Скажи, будь ласка, яким критеріям, на твою думку, повинна відповідати людина, яка вступає до Збройних сил України?
– Вона повинна мати міцне здоров’я, бути цілеспрямованою, сміливою, хороброю та мужньою. Така людина має бути доброю та чесною, справедливою та сильною духом. Життя військового сповнене стресів та емоційних потрясінь. Адже ситуації, в яких вони опиняються, бувають різними, і їм, як і всім людям у світі, нелегко бачити горе та страждання інших.
– Останнім часом престиж військовослужбовців зростає. Які переваги військової служби за контрактом можеш назвати?
– Служба в армії за контрактом – це можливість отримати безкоштовну вищу освіту, виплату одноразової грошової допомоги при укладенні контракту, також для військовослужбовців передбачено повноцінне речове та продовольче забезпечення, безоплатне медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування за пільговою оплатою. Крім того, професія військового сьогодні – одна з найбільш високооплачуваних, що дало мені змогу забезпечити гідне життя своїй сім’ї.
– Що б ти порадив тим, хто планує їхати в зону АТО?
– По-перше, варто спитати себе, чи дійсно ти готовий і морально, і фізично до цього складного завдання. А по-друге, потрібно бути витривалим та ніколи не падати духом. На мою думку, якщо людина вже обрала таку професію, то для неї обов’язок перед державою має бути на першому місці.
P.S. Під час розмови, ми бачили посмішку на його обличчі, він зізнався, службою задоволений. І тримаючи на руках маленьку донечку із задоволенням розповів про подарунки, які привіз рідним.

Ваш отзыв

Ваш коментар