- Нове життя - https://nz-ir.com -

Життєве кредо: «Чесність і справедливість»

У роботі підполковника міліції у відставці Михайла Костака завжди перемагала чесність і справедливість. Він вмів знайти підхід до кожної людини, допомагав вийти із скрутних ситуацій. За це його цінували і поважали у колективі Іршавського райвідділу міліції.
Михайло Михайлович після служби в армії вирішив стати міліціонером. У 1987 році вступив до Львівського пожежного училища МВС СРСР, а після його закінчення працював інспектором державного пожежного нагляду при Виноградівському райвідділі.
В ті часи пожежники підпорядковувались міліції, вони разом виходили на чергування, проводили рейди та перевіряли об’єкти на стан пожежної безпеки.
Одного разу, Михайло Костак після чергування, вдома почув на вулиці сильний шум і тріскот. Виглянувши на вулицю, побачив, як у сусідки горить літня кухня. Не задумуючись, кинувся на допомогу. Він знав, що у неї на кухні, знаходиться газовий балон і якщо його вчасно не винести із приміщення, може у будь-який час пролунати вибух. Вогнем вже було охоплено дах, але Михайло все ж таки пішов всередину і виніс газовий балон на подвір’я. До приїзду колег-пожежників, він гасив вогонь разом із односельчанами. За вмілі та сміливі дії під час пожежі Михайла Костака було відзначено керівництвом грошовою премією.
У 1991 році Михайло Костак вступив на навчання до Київської вищої школи міліції, а згодом перейшов у службу дізнання. Під час одного із чергувань Михайло Михайлович проводив перевірку нарядів. Неподалік села В.Копаня на дорозі помітив автомобіль, який виляв із одного боку дороги на інший і раптово зупинився. З цього автомобіля зі сльозами на очах вискочила дівчина, яка почала просити допомогу. У водія, який знаходився за кермом, раптово стався серцевий напад. Михайло Костак почав надавати йому першу невідкладну медичну допомогу, а далі вмостив його до автомобіля і відвіз до лікарні, де вже ним зайнялись лікарі.
Після закінчення навчання у вищій школі міліції здібному співробітникові запропонували роботу слідчого у Іршавському райвідділі міліції. Хоч робота слідчого не із легких, але це Михайла не злякало. Він з кожним днем здобував досвід і професійні навички у своїх колег Івана Бідзілі, Василя Поляка та Івана Бабинця, який тоді працював у прокуратурі району. Невдовзі йому доручали розслідувати найскладніші справи.
Був випадок, коли працівники карного розшуку затримали злочинця по підозрі у скоєнні крадіжок, але доказів на його причетність не було. Після цього злочинця відвели до слідчого Михайла Костак, який поспілкувавшись із підозрюваним, отримав інформацію по скоєнню, ще 6 крадіжок у селі Лоза та Дубрівка.
За розслідування дорожньо-транспортної пригоди зі смертельними наслідками, у 2003 році слідчому Михайлу Костаку було оголошено подяку. Із листом звернулись родичі загиблого у аварії. Автори листа дякували Михайлу Костаку, який чесно, сумлінно, високопрофесійно, розслідував ДТП. Рани заліковуються швидше, якщо поруч добрі, чесні, щирі і порядні люди, писали родичі загиблого у 2004 році у газеті «Відомості міліції». А було все так. Неподалік села Лоза, навпроти АЗС, трапилась ДТП, за участю двох автомобілів. Водій «Ниви» загинув на місці, а водій та пасажири іншого авто отримали незначні тілесні ушкодження. Учасники ДТП, які залишились живими, стверджували, що в аварії винен водій «Ниви». Однак, Михайло Костак, після проведення слідчих дій довів, що водій «Ниви» не винен.
Михайлу Костаку доводилось працювати і начальником штабу райвідділу. За період служби в органах внутрішніх справ, а це понад 24 роки, підполковник М.М. Костак неодноразово нагороджувався медалями, часто заохочувався, а у 2009 році пішов у відставку
Віта Горзов.