Версія для друку Версія для друку

Здоров’я кожного – в його руках

Так вважає дев’яносторічний Андрій Йосипович Надь із Довгого. Свого часу він був досить відомою постаттю в нашому районі. Працював на різних відповідальних посадах. На пенсію вийшов майже три десятки літ тому. Але ветеран дотепер залишається в строю – бере активну участь в роботі районного товариства добровольців-учасників Другої Світової війни, очолює первинну організацію ветеранів України с. Довге.
Та мало хто знає, що у свої літа він може дати фори молодим – бере два стільці, ставить один навпроти одного, опирається руками і робить стійку на голові.
– Здоров’я кожного, – в його руках, – усміхається Андрій Йосипович. – Ще з дитинства зайнявся йогою. А вік – не завада. Корисний вплив йоги на здоров’я може цілком відчути на собі кожна людина, основне – регулярно робити вправи, щодня, хоча б по 15 хвилин. Йога лікує всі системи організму: серцево-судинну, травну, ендокринну та ін.
Під час виконання асон масажуються всі внутрішні органи, що відповідають за нормальне функціонування організму. А ще вправи з йоги наповнюють людину життєвою енергією, заспокоюють та допомагають набути впевненість у собі. То ж ще з юних літ взяв собі за правило – кожен ранок розпочинати з вправ.
Головне – фіззарядка, продовжує далі Андрій Надь. Ті вправи, які роблю щодня, раджу спробувати кожному. Вони з йогівської практики, яка найбільше припала мені до душі.
Із міцним здоров’ям до занять йогою беруться рідко. Найчастіше, люди починають займатися фізкультурою та самомасажем, коли вже мають хронічні проблеми. Приміром, якщо скаче тиск або наявні судинні хвороби, хто пережив інсульт, потерпає від надлишкової ваги та бореться із целюлітом або ж має підвищений рівень в крові алкоголю.
А.Й. Надь цікавився різними методиками, та йога – це комплекс вправ, за допомогою яких розвиваються тіло й душа, відтак зміцнюється увесь організм. Людина вчиться сама керувати організмом, вдосконалює свій фізичний стан, розкриває за допомогою рухів приховані сили.
На запитання: «Які секрети довголіття?», Андрій Йосипович лише хитро усміхнувся, мовляв, усі таємниці уже давно відомі. Та не кожен готовий дотримуватися простих правил. Тому й хворіємо. Кожен сам повинен подбати про себе і своє здоров’я.

Тетяна КОРМОШ,
студентка ІІІ курсу відділення
журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар