Версія для друку Версія для друку

Успішний учитель – успішні учні

Ця молода та енергійна жінка незвичайно віддана своїй справі. Заняття в неї добре продумані, цікаві. А які вона влаштовує заходи! Для неї кожна дитина – особистість. Марина Іванівна Лях знаходить стежку до душі кожного вихованця. Вона добра, доброзичлива, завжди підтримає, щось порадить.
Після закінчення університету, Марина Іванівна активно займається пошуком роботи вчителя у школах району. І її наполегливість бере своє. Вже у 2006 році її призначають педагогом-організатором Дунковицької ЗОШ І-ІІ ступенів. Перші роки вчителювання. В науково-педагогічному процесі Марина Іванівна вдало втілює набуті знання та навички на практиці. Вона активно проводить шкільні та позашкільні заходи різного характеру, займається плануванням та організацією свят. Два роки плідної праці педагогом-організатором Дунковицької ЗОШ І-ІІ ступенів відкривають у Марини Іванівни нові педагогічні можливості. І уже у 2008 році її призначають учителем етики, а також керівником секції «Фольклористика» Іршавської райСЮТ у цій же школі. Саме тут вона проявляє свої здібності керівника науково-дослідницької роботи. Тема першої науково-дослідницької роботи, керівником якої була Марина Іванівна Лях: «Дитячі письменники Закарпаття». На І (районному) етапі учениця 8 класу Дунковицької ЗОШ І-ІІ займає перше місце і була відправлена на ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Тут учениця займає теж перше місце і роботу було відправлено на заочне оцінювання Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Через сім років Марину Іванівну Лях було переведено з Дунковицької ЗОШ І-ІІ ступенів керівником секції «Фольклористика» Іршавської райСЮТ при Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
За три роки плідної праці в райСЮТ Марина Іванівна не лише користується хорошим авторитетом як педагог, а і допомагає реалізуватися своїм вихованцям. А сама для себе знаходить тут – «Сродну працю – працю до душі».
Секція «Фольклористика» при Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку проводить Марина Іванівна, включає дві групи вихованців, по 15 учнів у кожній. Основна мета роботи таких секцій – допомога учням відповідно до своїх інтересів визначитися з подальшою професією.
Головним досягненням, Марини Іванівної, у колективі групи є учениця 11 класу Плиска Вікторія. Вона є однією з призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 2016 року і нагороджена Дипломом ІІІ ступеня.
Учениця займається в секції «Фольклористика» з 8 класу.
Написання науково-дослідницької роботи: «Іван Шмулига – поет-пісняр Карпатської долини», керівником якої була Марина Іванівна, дало керівникові ще більше впевненості у собі, додало наполегливості, а хороший результат посилив заохочення, як для вихованки, так і для Марини Іванівни.
Тема другої науково-дослідницької роботи: «Мистецтво стало його життям (творчий портрет Івана Шмулиги)». Ця робота принесла Марині Іванівні славу. Вікторія, пройшовши два етапи конкурсу-захисту, їде на Всеукраїнський, де займає 4 місце, що посилює в них ще більше впевненості і наполегливої праці.
Наступна тема науково-дослідницької роботи – «Тематичне багатство та особливості виконання коломийок Боржавської долини (на прикладі села Приборжавського)». Вікторія проходить всі три етапи конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт і стає переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Це приносить їм ще більшої відомості і впевненості.

Марія ПОЛОВКА.

Ваш отзыв

Ваш коментар