Версія для друку Версія для друку

У сільському господарстві працюють ентузіасти

Так вважає фермер із Кам’янського Василь Балога. Сучасні підприємливі люди намагаються розбагатіти одразу, не вклавши у виробництво ні копійки. А Василь Іванович вже понад 40 років сідає за кермо сталевого коня, із ранку до пізнього вечора трудиться на землі. Робить так, щоб не він кланявся, а йому. Кам’янські поля знає, як «Отче наш»: де, коли, які культури сіяти, які сорти вирощувати, скільки вносити органічних і мінеральних добрив, чим обробляти проти хвороб і шкідників. Тому результати й радують.
Минулого вівторка до фермера навідалися начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Кудрей і головний спеціаліст цього ж відділу Василь Турянин. У сільському господарстві вони не новачки, отож найперше побували на кукурудзяній плантації. Ви не повірите: висота стебла сягає за три метри, а на ньому — по 2-3 качани.
– Вирощувати кукурудзу треба вміти, — усміхається Василь Балога. – Це тропічна рослина. Вона потребує для росту і розвитку насамперед достатньої кількості тепла. Водночас вона вибаглива до грунту і освітлення, добре реагує на внесення добрив.
У розмові В.І. Балога сказав, що земля віддячує тим, хто на ній чесно трудиться. Усі роботи проводяться на високому агротехнічному рівні. І оранка, і сівба, і догляд проводяться вчасно, у стислі агротехнічні строки.
… Через день-два розпочнеться збір урожаю. Василь Балога задоволений – качани, налиті сонцем, радують його серце – такого врожаю вже не було давно. Качаниста вродила на славу.
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар