Версія для друку Версія для друку

Справжній талант педагога

Коли на скронях сріблиться сивина, а на чоло набігають дрібні зморшки, кожна людина рано чи пізно озирається назад, щоб проаналізувати свій шлях. І добре, коли твоя життєва стежина усіяна добром, турботою про людей, про дітей.
Саме такою ми знаємо Наталію Михайлівну Гецко, вчителя української мови і літератури, заступника директора з навчально-методичної роботи Іршавської гімназії. Завжди привітна, усміхнена, сповнена оптимізму та енергії, щоранку простує вона містом до храму науки – гімназії, до дітей, до учнів, до колег-вчителів. Саме тут відчуває себе потрібною, тут її люблять і поважають за мудрість, бажання передати досвід молодим, а знання – юним.
Ще у 80-ті роки молода пара перспективного лікаря і творчої вчительки оселилася в Іршаві. Юрій Михайлович займався улюбленою справою – зцілював фізично, а Наталія Михайлівна наповнювала душі своїх учнів теплом, любов’ю до життя, до України і, звичайно ж, до рідної мови.
Тому й не дивно, що серед її вихованців чимало унаслідували професію вчителя. Не просто педагога, а викладача української мови і літератури: О.В. Хальзова, Н.І. Харачко, Н.М. Завидняк, С.І. Рацин, Г.В. Попович, Н.В. Петрішко, Н.Ю. Онисько.
Наталія Михайлівна постійно ділиться досвідом з педагогами нашого краю, бо керує районною школою молодого вчителя. Колись їй так само поталанило зустріти на життєвій стежині мудрих наставників: О.Я. Конограй, М.І. Кричфалушій, Г.І. Біровчак, Г.І. Гаврилик, М.Ф. Гряділь, І.С. Поповича, Є.І. Ваш.
А починала Наталія Михайлівна свою педагогічну ниву на Волині, згодом – Ільницька середня школа. Тривалий час працювала методистом відділу освіти. Та любов до дітей перемогла – Наталія Михайлівна знову працює в школі (Іршавській ЗОШ №2), – а зараз у Іршавській гімназії, бо не уявляє себе без підручника, дошки, крейди, журнала, а головне – без допитливих оченят учнів. Вони дають їй енергію, надихають бажанням творити, учити, радують своїми знаннями, успіхами та перемогами. ЇЇ вихованці – щорічні призери олімпіади з української мови та літератури, конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. А веде їх справжній майстер слова – «спеціаліст вищої категорії», учитель-методист, член колегії відділу освіти Іршавської РДА, автор методичних посібників для педагогів, призер премії ім. Августина Волошина.
Та радість не є повною, коли це лише трудові досягнення. Наталія Михайлівна – улюблена дружина, щаслива мама і найкраща бабуся Тетянки й Ольки. Її власні діти – Юрій та Світлана – вдало поєднали талант матері й батька: як батько – обоє лікарі, стоматологи, щелепно-лицьові хірурги, а як мати – педагоги, обоє викладачі УжНУ. І це справжня гордість.
Наталія Онисько,
директор Іршавської гімназії

Ваш отзыв

Ваш коментар