Версія для друку Версія для друку

Сонцем наливаються грона…

Хоча вночі накрапував дощ, однак вранці виглянуло сонце і роси мов не було. Автівка плавно піднімалася на сілецькі пагорби, звідки мов на долоні видно село, яке потопає у садах і виноградниках. Облюбував собі цю гірську місцевість фермер Василь Устич, який на площі 2 га вирощує сонячні грона.
– Сам Бог велів тут вирощувати цю культуру, – каже начальник відділу агропромислового розвитку РДА Микола Кудрей. – Ви лише погляньте, які соковиті ягоди. Аж любо подивитися!
Разом із Миколою Миколайовичем приїхав і головний спеціаліст відділу Василь Турянин, який свого часу десятки літ працював бригадиром ільницького господарства. Добре знає технологію вирощування винограду.
– Плантація у належному стані, – зазначив він. – В стислі агротехнічні строки проведено обрізку, підв’язку, оранку, дискування, зелені операції… Кущі оброблено проти шкідників і хвороб. Тому й вид на урожай радує.
– А як із здачею вирощеної продукції? – питаю.
– Проблем із збутом немає, – задоволено каже Василь Устич. – Раніше виноград доставляли в агрофірму «Чизай». Тепер маємо надію, що запрацює завод продтоварів. Ближче буде здавати. Хіба що ціна занадто низькою буде. Порахуєш усі витрати, то собі залишається не так і багато.
Фермер Василь Устич рахує кожну копійку. Тут працює вся його сім’я. Ще й брат Юрій допомагає. Колишній тракторист на власному прикладі доказав, що і вдома можна заробляти гроші. У власному господарстві має п’ять тракторів, комбайн, плуги, борони, сівалки. Отож, як починаються весняно-польові роботи, усі поспішають до Устича: одному зорати треба, другому подискувати, ще комусь потрібна сівалка…
У господарстві тримає корів, свиней, курей, індиків, усяку, як кажуть, живність. Крім винограду, В. Устич вирощує також озиму пшеницю та кукурудзу. Це теж дає чималі прибутки.
–Гроші можна заробити і вдома, – каже фермер, – потрібно лише захотіти. Я переконаний, що не пройде багато часу і наші поля, які тепер заросли бур’янами і чагарниками, даватимуть щедрий урожай сільськогосподарських культур.
Василь Устич справжній ґазда. Він уже сам створює робочі місця.

Тетяна КОРМОШ,
студентка ІІІ курсу відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар