Версія для друку Версія для друку

Серце віддаємо дітям…

У щедру, наповнену різнобарв’ям пору року, коли в осіннім вальсі кружляє падолист, а останні багряні квіти, пломеніючи над землею, дарують увесь свій жар дню прийдешньому, приходить свято освітян – День працівника освіти. Не знайдеться, мабуть, людини, котра в цей час з почуттям вдячності не згадувала б рідну школу, улюблені предмети й неодмінно своїх наставників – вчителів. Адже саме майстри освіти перетворюють сіре будення на незвіданий шлях до далеких зірок.
Школа – це маленький світ, у якому кожна мить – це пошук чогось нового, незнаного, тут немає часу нудьгувати і витрачати час на пусте, де постійно треба залишатися цікавим, завжди дарувати оточуючим свою енергію, знання, вміння. Безумовно, головні персонажі цього світу – діти, які бачать тебе наскрізь, не вміють пробачати байдужості й брехні, цінують тільки хороші якості своїх наставників. «Серце віддавати дітям», – така позиція педагогічного колективу Луківської ЗОШ І – ІІ ступенів, який очолює сучасна, творча, енергійна, успішна жінка – Хандра Ольга Юріївна. За її керівництва було побудовано новий корпус школи, який височіє у центрі села Лукова, оснащено навчальну базу найновішими інформаційно – комп’ютерними технологіями, а постійна опіка про благоустрій та естетичні вподобання директора-депутата зробили навчальний заклад однією з головних окрас села та району. Вже традиційним став загальношкільний конкурс на краще озеленення приміщень та території школи під назвою «Всі квіти рідної землі дарую, школо, я тобі», який проходить у переддень Дня вчителя.
За останнє десятиліття на базі школи було проведено ряд методичних заходів всеукраїнського, обласного та районного значення: всеукраїнський семінар «Дай руку першокласнику!», семінар директорів району, районний семінар керівників туристичних гуртків, районний семінар гуртків Будинку дитячої творчості, спортивні змагання освітніх профспілкових організацій району. Учителі школи беруть активну участь у конкурсах фахової майстерності «Учитель року», четверо педагогів стали лауреатами та призерами цього престижного заходу: Тетяна Василівна Палаташ, Лариса Вікторівна Горзов – вчителі початкових класів, Надія Іванівна Шпортень – вчитель української мови, Наталія Іванівна Урста – переможець ІІ та учасник ІІІ етапу цього конкурсу в номінації «Класний керівник року». Учні школи – постійні учасники Всеукраїнських предметних конкурсів: «Колосок», «Геліантус», «Соняшник», «Бобер», досягають високих та добрих результатів, учень школи Михайло Лях став абсолютним переможцем в природознавчому конкурсі «Геліантус». Щорічно школа успішно бере участь у Всеукраїнському конкурсі благодійних проектів «Добро починається з тебе», організованого Міжнародним благодійним Фондом Україна-3000 і була переможцем у таких номінаціях: «Хай оживає істина свята – людина починається з добра», «Кришталеві джерела рідного села», «Збереження історичних пам’яток та звичаїв села Лукова».
Цікавою для школярів є пошукова краєзнавча робота по відновленню та збереженню стародавніх предметів домашнього вжитку, одягу, знарядь праці тощо. З ініціативи та під керівництвом директора школи Ольги Юріівни- історика за фахом,вчителя географіі Ляха Івана Амброзійовича творчих вчителів-ентузіастів та учнів, на базі школи створено музей старожитностей села, у якому зібрані експонати,що представляють картину життя односельців у сиву давнину. В краєзнавчому музеї проводяться зустрічі із старожилами ветеранами війни та праці, історичні уроки, виховні та позаурочні заходи.
За успіхами колективу –творчість та невтомна праця вчителів – однодумців, які працюють під гаслом «Від творчого вчителя – до творчого учня». Це Надія Іванівна Шпортень – голова методоб’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу, Тетяна Василівна Палаташ – голова методоб’єднання вчителів початкової ланки, Оксана Іванівна Лях – голова методоб’єднання вчителів природничого циклу, Ганна Петрівна Лях – голова методоб’єднання класних керівників, Олеся Андріївна Попфалуші – практичний психолог школи, Наталія Іванівна Урста – вихователь ГПД., Л.В.Горзов, М.В. Сливка, Я.О. Лях, І. І. Густій. Т. Д. Ісак – вчителі початкової ланки, а про добробут, чистоту та охайність школи постійно дбають технічні працівники разом із завгоспом Л. І.Коцан.
Головні інструменти роботи вчителів Луківської ЗОШ І – ІІ ступенів – чуйність, доброта, толерантність, розуміння внутрішнього світу дитини, її переживань, сумнівів, слабостей. Їм, як хорошим професіоналам, хочеться, щоб учні обрали вірну життєву стежину, досягли неабияких власних висот у житті. Є така риса у наших учителів, без якої професіоналізм і педагогічне покликання неможливі – це гармонія серця і розуму. Навряд, чи є інші професії, які б вимагали стільки сердечності. Адже скільки б у вчителя не було вихованців – для радощів і прикрощів кожного треба знайти місце в своєму серці й вибрати для дитини особистий дороговказ. Особливо актуальними є ці слова для педагогів , які надають якісні освітні послуги для дітей з особливими освітніми потребами. Таких у школі четверо учнів –Назар Тризна – учень 2 кл., ЛіліанаПалінкаш – учениця 5 кл., Віталік Наздравецький – учень 5 кл, Іван Черничко –учень 7 кл. Їм потрібна мудра порада вчителя, материнська підтримка, теплота та ласка вчителя.
Кожен із педагогів згідний зі словами Конфуція: «Найпрекрасніше видовище у світі – вигляд дитини, яка впевнено йде по життєвій дорозі після того, як ви показали їй шлях». А ще наші педагоги вміють просто радіти життю, любити людей і свою роботу. Для них робота – кращий спосіб насолоджуватися життям, а слово «вчитель» – це не тільки посада в графі «професія», це особливий стан душі, спосіб життя і думок, бо педагог – це людина, на яку дивляться головні люди планети – наші діти, наше майбутнє. Так робити вчителям легко,бо вони працюють під мудрим керівництвом свого директора-наставника О. Ю. Хандри і легко тому,що вони дійсно працюють у новій, сучасній, воістинну найкращій школі – честю якої дуже дорожать .
Ганна Лях,
заступник директора
школи з НВР,
Надія Шпортень,
вчитель української мови та літератури.

Ваш отзыв

Ваш коментар