Версія для друку Версія для друку

Пайовики Імстичова висловили недовіру керівництву Білківського СТ

До цього йшлося давно, ще з того часу як владу у Білках захопили самозванці. А останньою краплею стало те, що орендар двох магазинів у центрі Імстичова Ганна Зейкан обмовилася, що в неї тепер нові господарі – якісь пани з Іршави…
Будова, в якій вона орендує торгові площі, й більш знана в селі як «Берків бовт», споруджена літ 60 тому на кошти пайовиків, тому сільська громада вважає її своєю власністю.
Після неприємної новини пайовики Імстичівської дільниці №7 зібралися на свої збори. Запросили на них першого заступника голови правління райспоживспілки Сергія Лупака, голову ревкомісії райспоживспілки Юрія Пітру, Імстичівського сільського голову Михайла Енеді, небайдужих громадян села. Запрошували й нинішнього голову Білківського СТ Олександра Попдякуника. Попередньо він погодився, але, вже під час зборів, телефоном повідомив (а телефонували йому кілька разів), що він то в дорозі, то в податковій, то ще десь. Словом, побоявся він прийти на збори.
Сергій Лупак поінформував присутніх, що нинішнє керівництво Білківського СТ, не звітується ні перед пайовиками, ні перед правлінням райспоживспілки.
Пайовики СТ с. Імстичово наголосили, що керівники СТ, ігноруючи діючий Статут споживчої кооперації, жодного разу не проводили дільничні збори в с. Імстичово почали прийом нових, вірних їм пайовиків. Так зробили і в Імстичові. Новими пайовиками стали члени сім’ї орендатора Г.І. Зейкан, яких зобов’язали виплатити чималенькі суми. За це їм пообіцяли, що магазини залишаться за ними.
Як тільки ті погодилися, наступного дня на базі «Беркового бовта» спритні білківчани дозволили утворити ТзОВ «Марина» іршавчанам Оксані Блищак та Оксані Боїшко, котрі внесли на рахунок Білківського «сільпо» більш солідні суми й де-факто, стали власниками будівлі. Про це вони повідомили Г.І. Зейкан і додали, що віднині орендну плату вона платитиме їм.
– Дії керівників Білківського «сільпо» незаконні, тим більше, що рішень пайовики Імстичова про передачу майна товариства не приймали та не передавали.
Юрій Пітра додав, що самозвані керівники Білківського СТ за ухиляння від ревізійних перевірок, умисного уникнення від звітування про фінансово-господарську діяльність тягне за собою кримінальну відповідальність.
Амброзій Сенина, кооператор із 44-річним стажем та 60-річним стажем пайовика надзвичайно обурений діями самозваних «власників»:
– Тільки я за роки своєї роботи розповсюдив пайових марок на 40 тисяч карбованців. Не менше зібрав і Берко Шійович, котрий працював у магазині, про який тепер мова. А були ще й інші працівники кооперації. Значить будова повністю належить пайовикам Імстичова, жителями нашого села. А таких пайовиків із Білок, які нині хочуть розпоряджатися нашим майном, як своєю власністю я не знаю.
Ще один ветеран, учитель-пенсіонер Павло Добра наголосив, що пайовиками були всі дорослі члени сімей села, це близько двох тисяч осіб. Тому природно, що це власність пайовиків Імстичова. Якщо хтось хоче купити будівлю, або створити нове підприємство має отримати дозвіл від зборів пайовиків села Імстичово. Це має стати справою честі для пайовиків, сільської ради – депутатів, членів виконкому, сільського голови.
Людмила Зейкан, колишній сільський голова, яка першою підняла всю сільську громаду на сполох, повідомила, що заступник голови Білківського СТ О. Попдякуника – Олександр Глиба у грубій формі погрожував їй за ініціативу й пообіцяв затягати її по всіх правоохоронних органах, бо в них там свої люди. Тобі не здається, шановний читачу, що тут тхне корупцією, а її «герої» вже відомі.
Коли це почули ветерани-кооператори Марія Горзов, Олена Добра, Олена Зейкан, Марія Добра, директор школи Іван Добра, – теж пайовик, та інші, вони заявили що ніколи не допустять ґаздувати в Імстичово іршавських панів, а їх покровителям одноголосно висловили недовіру голові СТ Попдякунику. Просять вони підтримки і у неупереджених державних структур та вищестоячих організацій споживчої кооперації району та області.

Михайло ЦІЦАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар