Версія для друку Версія для друку

«Говорить Іршава!»

Старше покоління, можливо, вже призабуло, а молодше й не знає, що колись район мав і власне радіомовлення. Для цього в штаті редакції газети «Нове життя» була передбачена посада кореспондента-організатора районного радіомовлення.
Передачі транслювалися двічі на тиждень по проводній радіоточці й тільки в записі. Прямих ефірів не було. «Батьком» іршавського радіо вважається Олександр Усенко. Йому першому доручили готувати матеріали для передач. Як згадував Олександр Павлович, сам він за мікрофон не сідав, бо вважав свій голос непридатним для цього. Тому першим диктором були працівники райкому партії Ганна Микуліна (Кебелеш) та Петро Білинець. Згодом на посаду кореспондента-організатора був затверджений Андрій Ільницький. Він уже вів передачі разом із працівницею редакції Магдалиною Бобітою (Радик). Голосом Магдалини радіо говорило довго. Як при А. Ільницькому, так при його наступникові Олександр Сенинцю.
О. Сенинець вдихнув нове життя в районне радіо. Мав бабійний портативний магнітофон, який дозволяв вести передачі з місця події, репортажі, інтерв’ю. Радіо стало більш живим, динамічним, професійнішим. О. Сенинець налагодив тісні зв’язки з обласним радіо, оперативно надиктовував телефоном новини району, передавав магнітофонні записи.
Після того, як О. Сенинця запросили на роботу в «Закарпатську правду», його справу продовжив Василь Мельник, відтак цілих 13 років на районному радіо працював Михайло Ціцак. Тоді районне радіо одержало нову професійну студію звукозапису, а за результатами республіканського конкурсу на висвітлення питань розвитку села редакція Іршавського радіомовлення зайняла друге місце й була нагороджена новим касетним портативним магнітофоном.
У народі районне радіо називали «радіоняня», а тих, хто там працював – «радіонянями». Спробували себе у цій ролі Василь Шкіря та Михайло Ісак, а останню, уже «радіомамою», була Оксана Плескач.
Районне радіо замовкло не тому, що на нього перестали звертати увагу редакція, а тому, що дротова радіосітка, яка колись налічувала 23 тисячі абонентів перестала існувати.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар