Версія для друку Версія для друку

Вболіває за долю села

Проблеми і недоліки бачать усі. І горлопанять про них усюди: і по телевізору, і по радіо, на нарадах, зборах, сесіях, під час зустрічей, або просто за чашкою кави. А ось таких, хто береться за їх вирішення, вкладаючи свої власні кошти, на пальцях однієї руки порахуєш.
До останніх належить і депутат районної ради, заступник голови райспоживспілки Сергій Лупак. Це людина, яка душею вболіває за громаду, робить усе для того, щоб сільчани мали можливість жити так, як у цивілізованому світі.
Сергій Лупак розпочав свою громадську діяльність із розвитку фізичної культури і спорту. Під свій патронат взяв місцеву футбольну команду. Із допомогою його однодумців зроблено ремонт шкільного спортзалу, тренажерного залу, закуплено інвентар. Зведено трибуну із роздягальнями, душовими кабінами, з сучасним отепленням й освітленням, облаштовано стадіон із штучним покриттям. У це вкладено чималі кошти. Особливо завдячує Сергію Андрійовичу молодь. На даний час у Сільці є п’ять дитячих футбольних команд, які беруть участь не лише в районних, обласних, а й всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Зокрема, вони пробували свої сили в Угорщині, Італії та Словаччині. А торік, юні футболісти стали переможцями чемпіонату області на приз «Шкіряний м’яч», а також перемагали в різноманітних турнірах. А Іванко Глушко став вихованцем престижної Львівської спортивної школи. Віриться, що цього перспективного юнака незабаром побачимо в складі київського «Динамо» або донецького «Шахтаря».
Велику увагу приділяє Сергій Лупак патріотичному вихованню молоді. За 25 років Незалежності України змінилося покоління. Павлик Морозов, Зоя Космодим’янська, Паша Ангеліна відійшли в минуле. Тепер нашими героями стали воїни-афганці, герої-чорнобильці, воїни, які беруть участь в антитерористичній операції. С. Лупак каже, що патріотам треба готувати зміну. На день Перемоги чи до Дня Незалежності село прикрашають синьо-жовтими прапорцями, хлопці та дівчата беруть активну участь у святкуванні Шевченківських днів. Проводяться суботники, де молодь бере участь у облаштуванні території Сільця. Із нагоди професійних свят депутат райради не забуває привітати освітян, медиків, культосвітніх працівників і працівників торгівлі. Він заохочує не тільки добрим словом, а й обов’язково вручить подарунок.
Як народний обранець, робить усе для того, щоб допомогти малозабезпеченим. Водночас, намагається вирішити ті проблеми, з якими до нього звертаються жителі села. С. Лупак старається допомогти в розбудові церковної громади та сприяє проведенню заходів, які там відбуваються.
Разом із активом села брав участь у зборі продуктів харчування, одягу і взуття, які відправляли в зону АТО. Конкретно намагається допомогти і жителям Сільця, які захищають нашу землю на Донбасі.
Робота С. Лупака на видноті. Свого часу він за власні кошти придбав 400 метрів кабелю, який було використано для освітлення вулиці Гранітної, навпроти пам’ятника Пресвятої Богородиці, висаджено півтори десятка сакур. Депутат надає допомогу ветеранам війни, афганцям і чорнобильцям, і не забуває він і про багатодітних сімей.
До 25-річчя Незалежності України задумав за власний кошт видати книгу «Спогади про Сільце» . Це буде чудовий подарунок жителям рідного села. Молодь повинна знати про своїх дідів і прадідів. Бо хто не знає власної історії, той не має свого майбутнього. Цю істинну добре пам’ятає С. Лупак. Тому й спрямовує свої зусилля до того, щоб зробити корисне для села. Він не на словах, а конкретними справами допомагає громаді.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар