Версія для друку Версія для друку

Далебі – не дербі, а товариська зустріч

Історія зустрічей цих двох команд «Боржава» Довге та «Едельвейс» Кушниця ніколи не була простою і гладкою. Сказати, що напруга ігор та емоції на глядацьких лавах були високими, значить не сказати нічого, або змістити одиниці виміру із системи Фаренгейт у Цельсій.
Цілком імовірно, що невдовзі адміністративна реформа не те що покладе край цьому затятому протистоянню, а й переведе його у інший змагальний формат. Все це, правда, із сфери можливого, припущень, бажаного та ймовірного.
Довжанська «Боржава» в плані загальної підготовки до ІІ-го кола цьогорічного чемпіонату Закарпатської області з футболу в перерві між іграми вирішила запросити на товариський матч найближчого сусіда і давнього принципового суперника – «Едельвейс» Кушниці. Водночас тренери та спонсори футбольних дружин мають можливість побачити « в роботі» перспективну молодь, напрацювати зіграність, визначитися із тактикою та стратегію майбутніх ігор. При основному складі – 11 гравців – господарі поля підготували ще й вісім запасних футболістів. У гостей – лава запасних виявилася вдвічі коротшою.
Кушничани ще тільки під’їжджали, а господарі вже розминалися – пробіжки, розтяжки, розпасовки та інше. Як на зло, сталася непередбачена заминка, декому із гостей довелося повертатися додому за забутою уніформою, Це вже потім, як то кажуть, – не вір у прикмети.
Арбітр у полі Іван Попик разом із боковими суддями Олександром Симканичем та Василем Пилипом вивели команди на поле і під спекотним післяобіднім сонцем минулої неділі гра розпочалася. Як і годиться, господарі завзято розпочали вже з перших хвилин першого тайму прориватися до воріт суперника. Кілька нехай і не гольових, але гострих моментів, здавалося налаштували місцевий глядацький загал на близький перший гол. Проте, не так сталося, як гадалося: несподівана контратака кушничан в сторону довжанських воріт завершилася не тільки їх взяттям – Василь Куртенець їх розпечатав, але й колоритними, простими до неможливості та закрученими до того, що в You Tube па – пі-пі-пі-пір лише витримує, коментарями місцевої публіки.
«Розбір польотів» відбувся вже під час перерви.
– Що? Просить у тебе тисячу доларів? – запитував доволі грізно тренер довжанської команди Василь Дмитрович Фірка, – Ні! Та дай йому пас, не шкодуй.
Які аргументи подіяли, невідомо, але господарі в другій половині зустрічі заграли зібраніше і більш активно, що не забарилося позначитися на табло результатів. А, може, то просто фарт лицем повернувся до господарів. Після того як Юрій Кухтір віддав гостям «позичений» ними гол, дубль на свій рахунок зробив ще В’ячеслав Шуста із «Боржави», визначивши таким чином кінцевий результат зустрічі – 3:1.
Перебіг матчу відзначився кількома жовтими картками і однією червоною. Принциповість арбітрів викликала по-справжньому схвальні відгуки вболівальників.
Відбулося і по кілька замін у обох футбольних дружинах. У кушницькому «Едельвейсі» перший тайм відіграв, мабуть, найстарший на теренах Іршавщини, а може й за всю історію нашого районного футболу, граючий тренер Дмитро Радь. На стороні гостей вирішив заграти у другому таймі також сусіда обох команд – Броньківський сільський голова Юрій Кузан.
Зазвичай зустрічі між цими давніми футбольними суперниками проходили як своєрідне закарпатське дербі. Їх поєдинки і ті, і ті односельчани очікували як свята і, водночас, нагоди полоскотати нерви, виплеснути адреналін.
Товариський матч показав, що і між запеклими друзями завжди можуть налагодитися нормальні взаємини. Нехай на перших порах і в товариському футбольному матчі.