Версія для друку Версія для друку

ЗАВЕРШЕНО ЗБІР ОЗИМИХ

Цьогорічний урожай озимих зернових культур, після вдалого старту та напруженої роботи, вже зібрано.
Збиральні площі, порівняно з іншими районами, не є великими. Всього під посівами  знаходилось 1094 га, з яких 992 га були засіяні озимою пшеницею та 102 га – озимим ячменем. Товаровиробникам із загального числа посівів належить лише 25%.
Незважаючи на підтоплення посівів весняними паводками  та градобоєм, який пройшов 21 червня на території деяких сіл, урожай було зібрано на рівні минулого року: середня врожайність озимої пшениці склала 28.5 центнера з гектара, а ячменю – 31,2  цнт.
У всіх категоріях господарств району нараховується 10 комбайнів, і навантаження на один агрегат становило 100 га  озимини. Техніка хоча і не нова, але успішно справляється із завданням. Варто відзначити, що ті сільськогосподарські підприємства, які найшвидше впорались із проведенням комплексу жниво-збиральних робіт озимих зернових і отримали найкращі результати. Серед них ФГ «Лан» (керівник Василь Балога), ФГ «Відраш» (Василь Фельцан), ФГ «Толока-М» (Василь Мошкола) та ФГ «Греблянська-Толока» (Василь Попович).

***
26 липня на території фермерського господарства «Лан» було проведено заходи щодо протипожежної безпеки та недопущення нещасних випадків при збиранні озимих та ярих колоскових культур.
Провідний фахівець Іршавського РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області, капітан служби цивільного захисту І. І. Бандурович провів інструктаж з керівниками та працівниками фермерського господарства щодо правил пожежної безпеки на хлібних полях та у місцях зберігання зернових.
Головний спеціаліст Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Андрій Лутак нагадав правила, завдяки яким можна уникнути нещасних випадків серед сільськогосподарських працівників.
На даний час, аграрії району продовжують збирання ярих колоскових, яких в районі залишилося 285 га, а саме: 130 га ярої пшениці, 30 га ярого ячменю та 135 га вівса.
З товаровиробниками району вже були обговорені питання щодо збереження зерна, заготівлі фуражного запасу та підготовки насіння до посіву
У планах аграріїв на наступний рік – збільшити площу посівних, засіявши зерновими 1700 га, з них під озиму пшеницю 1550 га та 150 га озимого ячменю.

Микола КУДРЕЙ,
начальник відділу агропромислового розвитку РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар