Версія для друку Версія для друку

Заграти всіма барвами

У Євангелії від Матфея (25) Христос розповідає як Бог роздавав таланти: «15. Одному він дав п’ять талантів, другому – два, а третьому один, кожному за його здібністю, і від’їхав…19. По довгім часі приходить пан слуг тих і зводить з ними обрахунок».
Як же молодій людині визначитись зі своїми здібностями та даруваннями? Що з ними робити? Як не втратити? Допомогти обдарованим дітям не загубитися в сірому морі рутини, а заграти всіма барвами своїх талантів і є завданням Малої академії наук України.
При Чорнопотіцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. працює секція «Теологія. Релігієзнавство та історія релігії». Завдання перед керівником і його підопічними стоїть не з легких – вони пишуть історію розвитку релігії та церков сіл Чорнопотіцького куща. Вже вийшли на світло з небуття історії церков Крайньої Мартинки, Підгірного. До цього часу була покрита мороком невідомості історія однієї з небагатьох уцілілих дерев’яних церков Закарпаття – Введенської церкви в селі Локіть. Робота над цією темою важлива не лише в теоретичному ракурсі, але має велике практичне значення – храм є одним з найцікавіших туристичних об’єктів нашого району, який потребує ремонту.
Для роботи з літературою, працями сучасних істориків та істориків минулих століть, архівними матеріалами, випадково знайденими на горищі церкви давніми документами був потрібен допитливий, відповідальний, закоханий у свій край і зацікавлений у його вивченні, юний історик.
Такий камінчик-діамант відшукали в Ільницькому спортивно-гуманітарному ліцеї. Тут кожному відома активна, жвава, весела, всюдисуща Неля Шестак. Юна дослідниця активно взялася за роботу – великий талант потребує і великої працездатності. Потрібно було ще й досконало вивчити історію України, бо частиною захисту дослідницьких робіт є написання контрольної роботи.
Талант сам по собі безбарвний і набуває забарвлення тільки в застосуванні. Наша Неля засяяла вже на першому – районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів, членів Малої академії наук України. В Ужгороді на ІІ (обласному) етапі вона впевнено перемогла достойних конкурентів і завзято готувалась до змагання з кращими релігієзнавцями України.
Боротьба в столиці була дуже серйозною. Важко було визначити хто кращий. Журі захоплено слухали кожного учасника і визнавали, що рівень робіт наших учнів значно вищий рівня їхніх студентів. Наш діамантик теж достойно сяяв серед інших. Комісія випросила ще кілька додаткових призових третіх місць, але й так на всіх не вистачило…
Важко приймати поразку в кілька десятих бала з сотні, але це теж урок життя – щоб дорогоцінний камінь заблищав потрібне болісне шліфування.
Неля достойно пройшла всі випробовування, стала сильнішою, вправнішою і ми впевнені, що той вищий навчальний заклад, де навчатиметься цей юний талант, буде гордитися своєю студенткою.
І на закінчення хочеться звернутися до батьків та учителів: придивіться уважніше до своїх дітей та учнів, може поруч з вами живуть та навчаються справжні таланти та обдаровані особистості. Допоможіть зустрітися їм з тими, хто дасть їм огранку. Вміння знаходити обдарованих дітей – талант, вміння їх вирощувати – мистецтво.

Лілія Мороз,
керівник секції.

Ваш отзыв

Ваш коментар