Версія для друку Версія для друку

З БОЖОЮ ВОЛЕЮ І цілющОЮ ВОДОЮ

Видно не з горазду народилася закарпатська приказка: біда сама не ходить — другу за собою тягне. Але в Кушниці тепер навпаки – добра справа у парі йде. У травні цього року після Великодня у цьому верховинському селі освятили бочку. Саме в такій оригінальній формі збудували для мешканців Гірської вулиці бювет із двома мінеральними водами – Кушницька 1 (876) і Кушницька 2 (12і). Розташований він на колишній земельній ділянці Меланії Д.Бісьмак .
Під свою опіку взяла його перша сусідка Марія І.Коваль.
– Можете повірити на слово, а можете перевірити, якщо не вірите, – говорить Кушницький сільський голова Михайло Д. Штефко. – Рівно за п’ять хвилин до восьмої години ранку вікно до краників із мінералкою відкривається і п’ять хвилин після двадцятої вечора – закривається.
Поки Михайло Дмитрович знайомить нас, до розмови долучаються ще кілька жінок, які зацікавилися, кого це супроводжує сільський голова на «фотосесію» Марії Іванівни?
– Знаєте, ми ще й дотепер одну-дві бакси наберемо води, та поставимо на всяк випадок у пивницю, щоб стояла, – вступає у нашу розмову перша сусідка Марії Іванівни – Ганна І. Поп’янош. – Не повірите, ми були тут великі противники цього проекту. Всі чомусь думали, що станеться так як у наших сусідів на Свалявщині, санаторій забере воду, а люди, кушничани, залишаться без неї.
– В цілому така думка переважала, як у селі, так, зокрема, і на цій вулиці, одній із найбільших у селі, — продовжує Михайло Дмитрович спільний діалог.
Виявляється, надзвичайно важко поламати негатив у стереотипі сприйняття підприємницького підходу до соціального діалогу із місцевими громадами. Санаторій «Боржава» потребував закріплення за підприємством санітарної зони біля двох джерел мінеральної води. Правді бути, громада була настроєна доволі негативно щодо такого рішення. Обговорення носило гострий характер. Переламати громадську думку здавалося надто складно. Проте особисті зустрічі керівництва санаторію «Боржава», систематична персональна спрямованість зусиль сільського голови Михайла Д. Штефка на позитивний результат дали належний ефект. Питання розглядали і на виконкомі, і на сесії сільської ради.
Дискусії велися на обох форумах. Звичайно, думки розділилися як і серед населення Кушниці, так і серед його обранців. Але розумна, мудра позиція все-таки перемогла. Аргументи сільського голови Михайла Дмитровича спрацювали, не зайвими були і такі, які наводила депутат районної ради Ганна Д. Белей:
– Вода від нас із вами нікуди не дінеться, ми завжди зможемо впливати на інвестора.
Варто зазначити, що аргументи носили не тільки відсторонений характер. Адміністрація санаторію «Боржава» дала в руки прихильників співпраці та місцевої влади і такий серйозний козир, як договір на щорічне оздоровлення в них десяти кушничан. Апробація вже відбулася минулого року, коли дев’ять інвалідів і один чорнобилець із села поправили своє здоров’я в «Боржаві»
Минуло небагато часу, а із Кушницької бочки місцеві мешканці набирають мінералку по сусідству, не треба їм чимчикувати в берега по два кілометри, щоб напитися та принести додому «квасної» водиці, яка по-особливому смакує як під час гостини, так і в жарку пору косовиці чи інших сільськогосподарських робіт.
Марія Іванівна, перша сусідка «бочки» і водночас її доглядальниця, бідкалася, що ми «невдалий» час вибрали для фотографії. Викопана канава, в якій прокладуть кабель, поруйнувала клумби із гладіолусами. Якраз приступають також до інших робіт: намічено перенести на цю територію автобусну зупинку, а також побудувати каплицю, пеермістити трансформатор.
– З Божою допомогою, за співпраці з інвестором і доброю волею людей ця частина вулиці стане ще однією окрасою нашого верховинського села, – ділиться своїми думками Кушницький сільський голова Михайло Д. Штефко.

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар