Версія для друку Версія для друку

ЮРІЙ ЛАКАТОШ: Я СЕБЕ НАХОДЖУ У ВІЙСЬКОВІЙ СТРУКТУРІ

Наша зустріч із цим, тридцятирічним чоловіком у тільняшці та військовому строї – Юрієм Лакатошом відбулася зранку на його професійне свято – у День аеромобільних військ у Шевченківській світлиці Іршавського райвійськкомату. Витончене смугле обличчя, відкритий швидкий погляд, впевнена манера поведінки і така ж – розмова. Через декілька хвилин спілкування відчувалася абсолютна довіра, відвертість.
Юрій Васильович народився в Сільці. Залишився без батьків. Життєва доля не з легких, але він при цьому буквально випромінює оптимізм, дає собі раду попри будь-які колізії долі.
… Півтора років тому 2-го лютого 2015 року він переступив поріг Іршавського райвійськкомату, щоб записатися добровольцем в зону антитерористичної операції. Підготовку проходив у знаменитій 95-ій бригаді аеромобільних військ у Житомирі, потім – у 80-ій, у третій батальйонно-тактичній групі.
– До липня цього року я дослужував у 122-ому окремому десантно-штурмовому батальйоні, – ділиться відомостями про свою кар’єру Юрій Васильович. – У бойових діях брав участь в основному у Новгородську та Авдіївці.
В Житомирі наш земляк досконало освоїв професію військового санінструктора:
– У нас цю посаду спочатку займав лікар-хірург, вже потім, після його переміщення – довірили мені. Знаєте як пощастило. Що у нас багато інструкторів-медиків було. В першу чергу – американців, у яких дуже багатий практичний досвід надання першої медичної допомоги в умовах бойового зіткнення. Багато чого ми дізналися і від військових медиків із інших країн – європейських членів НАТО. Вони всі відзначали мою хватку – сприймати на льоту знання та навички працювати з пораненими.
Юрій Лакатош при бажанні міг би зробити військову кар’єру. Проте він і доволі самокритичний у оцінці власних можливостей та об’єктивно аналізує їх:
– Чим вищу посаду ти займаєш, тим вищий рівень відповідальності за тих, з ким ти поруч.
Його рівень фахової підготовки, вміння чітко орієнтуватися в бою, не піддаватися обставинам, а впливати на них, невдовзі після прибуття на передову відзначив командир 1-ої роти, кіборг Віталій Володимирович Любченко:
– Таких як ти, тут багато хто чекає.
– Від нього та ще одного кіборга, старшого сержанта роти Міші Абрамова я теж багато чому навчився, – ніби продовжуючи заочний діалог зі своїми колишніми командирами говорить Юрій Васильович.
Їх настанови багато в чому допомагають цій молодій людині і тепер у цивільному житті. Хоча остання фраза має вже достатньо відносний характер. Адже Юрій Васильович Лакатош знову підписав контракт на військову службу.
Знов-таки, що наш земляк уже служив за контрактом в рамках четвертої хвилі призову та потім ще чотири місяці переслужував по рапорту.
Ми продовжуємо спілкуватися, а молодий чоловік ділиться деякими секретами, які не завжди вловлюють навіть військові, не те, що ми цивільні. До прикладу, військова служба за контрактом, коли контракт підписаний у військовому комісаріаті, дозволяє підтримувати режим роботи, прийнятий для цивільних: в казармі ти з 8-ої до 17-ої, а після – вільний. В такому випадку – контракт, як робота. Якщо контракт підписується в бойових умовах, то ця ситуація дещо міняється.
Кількагодинна розмова спливала непомітно, її течія поперемінно поверталася до зони АТО. Побачене і пережите там ніяк не хоче відпускати від себе:
– Самодисципліна. – Говорить Юрій Васильович, – а також єдине, що мене ще тримає, щоб не присів на алкоголь – підписати контракт, бачу себе тільки у військовій структурі.
Перед тим як попрощатися, Юрій Васильович розповів про випадок, який стався з ним у маршрутці. Котрась із жінок запримітила шрам від осколка на його правій руці і запитала:
– Що вас тягне туди на війну, чому йдете?
– Ми хочемо зміни у цій країні, хочу, щоб мали і такі сироти як я в цьому житті що-небудь, – відповів їй.
Почувши, що пасажир – учасник АТО, водій захотів вернути плату за проїзд, але Юрій Лакатош відмовився брати гроші і лише вийшовши біля райвійськкомату промовив:
– Слава Україні!
– Героям слава, – почув дружнє у відповідь від попутників.
Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар