Версія для друку Версія для друку

Учасники «круглого столу» висловилися за розширення території НПП «Зачарований край»

Мова про зміни меж (розширення) території Національного природного парку «Зачарований край» ведеться вже давно. Але далі слів справа не посувається. Тому минулої середи з ініціативи заступника голови облдержадміністрації Віктора Мікуліна було проведено засідання робочої групи щодо погодження змін меж території НПП «Зачарований край».
За «круглим столом» зібралися представники органів місцевого самоврядування, обласного управління лісового і мисливського господарства, держлісгоспів, держуправління екології, науковці, представники громадських організацій, природоохоронці та преса.
З інформацією виступив директор НПП Іван Піняшко. Для початку він назвав кілька цифр. Парк створений у 2009 році, його площа – 6101 га. Це один із найменших парків на Закарпатті. На сусідніх, межуючи із парком територіях є 2314 га цінних лісів, які є гідними кандидатами на віднесення їх до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Із проектом розширення меж парку та його науковим обґрунтуванням ознайомив присутніх заступник директора з наукової роботи Василь Мочан.
Своїми думками щодо позитивного вирішення порушеної проблеми поділилися начальник управління обласного лісового та мисливського господарства Валерій Мурга, директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Сергій Рішко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Національного лісотехнічного університету України Микола Чернявський, сільські голови Довгого – Віктор Симканич, Лисичова – Ярослав Пальок, Броньки – Юрій Кузан, Приборжавського – Віктор Шпортень, Чорного Потоку – Юрій Бабинець, Осою – Михайло Урста, Ільниці – Василь Павлище, директор ДП «Довжанське ЛМГ» Василь Ледней, начальник ДСНС Україна у Закарпатській області Роман Гудак та ін.
Під час дискусії виявилося, що при розробці проекту розширення меж (території) Національного природного парку не було враховано ще один важливий момент: будівництво міжнародного автобану Лісабон – Київ, який згідно генерального плану проходитиме через Іршавський район. А це вже вносить суттєві корективи в розширення меж НПП, позаяк діятимуть міжнародні договори.
Голова РДА Олександр Горін та голова райради Віктор Симканинець висловилися «за» розширення меж природного парку. Але до вирішення цього питання необхідно підійти виважено, врахувати всі «за» і «проти». Для цього насамперед слід провести в населених пунктах громадські слухання та винести ці питання на сесії сільрад. Люди мають знати, що це дасть громаді. Адже ліси – наше багатство, вони повинні служити людям. Більш активну позицію повинно зайняти керівництво НПП «Зачарований край». Усім разом потрібно дійти до консенсусу.
Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар