Версія для друку Версія для друку

ТАЛАНТ – ТО КРАПЛЯ ЗДІБНОСТЕЙ І МОРЕ ПРАЦі

Марійка Юріна народилася і проживає в прекрасному мальовничому селі Осій. Змалечку захоплювалася природою, могла годинами спостерігати за її красою та бездоганністю й намагалася з усіх сил зрозуміти її велич. Марійку цікавило абсолютно все! Підростаючи, вона намагалася знайти якесь пояснення тому, як в природі все так влаштовано. Чому тече річка, чому змінюються пори року, чому виникає блискавка. Марійка вирішила спробувати свої сили в написанні науково-дослідницької роботи ще в п’ятому класі.
Мабуть, головною прикрасою села Осій є річка Синявка. Бажання поглибити свої знання про річку підштовхнули її до написання науково-дослідницької роботи «Гірська річка Синявка як об’єкт рекреації». В цьому навчальному році вона посіла перше місце на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у відділенні екології. Її науково-дослідницька робота на Всеукраїнському конкурсі-захисті, що проходив в м. Київ, зайняла 4 місце. Вихованка добре вивчила вимоги до оформлення науково-дослідницьких робіт, разом з керівником Любою Василівною Митровцій постійно шукає нові цікаві теми для дослідження, а це майже основне в науковій роботі.
Саме завдяки професіоналізму керівника секції та вмінню правильно налаштувати ученицю Марійка досягла таких високих результатів: Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник», м. Київ 2013 рік, ІІІ місце; Всеукраїнський конкурс науково-дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів, м. Київ 2014 рік, І місце; Всеукраїнська наукова літня школа Малої академії наук України хіміко-біологічного профілю, літо 2015; Міжнародний науковий креативний кемп MANLAB.CAMP (конкурс на зняття відеоролика) «MANLAB.CAMP твоїми очима», м. Київ, 2015 рік, І місце (номінація «Глядацька симпатія») та І місце (номінація «Юний науковець»); Всеукраїнська наукова профільна школа хіміко-біологічного профілю, м. Київ, 2015; Всеукраїнський конкурс винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, м. Київ, 2016 рік, ІІ місце.
Учениця дуже багато часу проводить над науково-дослідницькою роботою, опрацюванням матеріалу, дослідженнями, оформленням, редагуванням. Юна дослідниця зареєструвалася на участь у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного спрямування. Заочний етап завершився для неї успішно, її запросили до Києва представляти Закарпатську область в конкурсі. В результаті вона порадувала керівника та батьків – ІІ місцем та срібним кубком.
Перспективна, розумна, врівноважена, активістка в школі і відмінниця навчання, займає активну життєву позицію. Їй однаково легко даються всі предмети.
Приємно відзначити, що вже у своїх наукових  доробках учениця не лише осмислює глобальні питання, а й пропонує шляхи розв’язання актуальних проблем  рідного краю – від поліпшення екологічної ситуації, підвищення ефективності виробництва до необхідних змін у гуманітарній політиці. Переконана: ті, хто з юних літ працює задля розвитку своєї територіальної громади, стануть справжніми рушіями необхідних суспільних змін.
Успіхам учнів сприяє турбота та розуміння їх батьків. Доречними завжди є поради директора  Іршавської СЮТ В.В. Бойка та М.І. Половки – завідувача відділенням науково-дослідницьких робіт Іршавської районної станції юних техніків.
Тож, побажаймо юним науковцям яскравих вражень, творчого натхнення, вагомих здобутків, успіхів у наукових починаннях та нових перемог!

Маріка ЮНАКОВА.

Ваш отзыв

Ваш коментар