Версія для друку Версія для друку

Сімейна гармонія

Цю молоду сім’ю з с. Довге добре знають у навколишніх селах та районі. Адже, музика – це те, що їх об’єднує, допомагає у житті та надихає на нові звершення. Мова йде про родину Гецко. Молоді та закохані, Ярослав Федорович та Тетяна Андріївна – викладачі Кушницької дитячої школи мистецтв. Вони створили свою родину завдяки спільному захопленню музикою. Чули б ви, як віртуозно грає на баяні Ярослав, і як ніжно та чуттєво виконує фортепіанні твори та пісні Тетяна! Вже і їхня маленька донечка Тетянка підспівує своїм батькам. Ось, що значить творча сімейна атмосфера. Цими чудовими літніми днями мені вдалось поспілкуватися з берегинею родини Гецко – пані Тетяною.
– Коли почалося Ваше захоплення музикою?
– Музикою я почала цікавитися з дитинства, адже в мене була музична сім’я. Тато навчив мене та брата грати на акордеоні, а його, в свою чергу, навчив ще його батько. Пам’ятаю, дітьми ми часто залазили на стілець, брали в руки мікрофон і співали (сміється). Одного разу прийшла додому і сказала батькам, що записалася в музичну школу на клас фортепіано. Здивувалися всі, дотепер згадую татові слова про те, чому я вибрала такий великий інструмент, і де його поставити. Але з моїм вибором погодились. Згодом я часто ходила на різні конкурси та концерти, адже вчителі бачили в мені неабияке бажання та потенціал.
– Ви задоволені тим, що стали вчителем музики?
– Так, і ніколи не пошкодувала про це. Адже, це повністю моя професія. Небагато людей задоволені своїм вибором, але це точно не про мене.
– Як працюється з дітьми, і чи радили б Ви всім батькам віддавати своїх дітей в музичні школи?
– Я обожнюю когось навчати і передавати свої знання. Якщо бачу у вихованцях музичний талант, то намагаюся всіляко заохочувати, розвивати та допомагати його розкрити. Діти є різні, комусь все дається легко, а комусь ні, в когось характер важкий, а комусь, навпаки, не вистачає впевненості. Але я намагаюся знайти підхід до кожного. Звичайно, я б всім батькам радила розвивати здібності їхніх дітей, і не обов’язково музичні. Хай дитина займається тим, до чого в неї лежить душа.
– Чи саме музика відіграла важливу роль у Вашому знайомстві з майбутнім чоловіком? І як вживаються два музиканти у одній сім’ї?
– Як співається у старій пісні «Музика нас зв’язала», познайомилися ми на роботі і майже одразу почали зустрічатися. Я з першого дня зрозуміла, що ми споріднені душі. Ярослав був настільки сильним у музиці, як із теоретичної сторони, так і з практичної, що я ним захопилася. Ми часто залишалися після роботи просто щоб разом пограти та поспівати. І навіть зараз нічого не змінилося. Нам завжди є про що поговорити. Ми часто обмінюємось творчими думками, ділимося думками, радимо один одному, влаштовуємо домашні концерти.
– Які Ваші музичні вподобання?
– Можу сказати, що я меломан. Люблю різні музичні жанри. Та найбільше мені подобається поєднання класики та сучасних мелодій. Зі своїми учнями ми часто граємо як класичні твори, так і сучасні, доповнюючи навчальну програму цікавими знахідками. Не уявляю і дня свого життя без музики.
– Ви є чудовим педагогом, діти Вас люблять…А чи є серед Ваших вихованців ті, які теж пов’язали життя з музикою?
– Так, я можу пишатися тим, що вже кілька випускників мого класу продовжують вивчати музичне мистецтво у коледжах. Я завжди намагаюся підтримувати їх та допомагати у навчанні. Але були й такі, на яких покладала великі надії щодо їхньої подальшої музичної кар’єри та, на жаль, чи на щастя, вони знайшли себе в іншій справі.
– Ви граєте на органі у церкві, а також є керівником хору і викладачем. Як Вам вдається це все поєднувати?
– Для мене це неважко. Я люблю йти з роботи втомлена, знаю, коли ввечері вже не має сил ні на що, то день точно пройшов недаремно. Я люблю бути зайнята тим, що приносить мені та людям задоволення. Якщо потрібно, ладна працювати до ночі.
– Вашій донечці 3 роки. Чи виявляє вона які-небудь музичні здібності? І чи хотіли б Ви, щоб вона пішла вашим шляхом у майбутньому?
– Ще з самого народження у Тетянки було видно хист до музики. У своєму дуже юному віці вона вже співає безліч пісень, навіть сідає за піаніно. Всі кажуть, що донечка дуже артистична та активна у концертах, що проводяться в дитсадочку.
Я б дуже хотіла, щоб моя дитина пов’язала своє життя з музикою у майбутньому, але, звичайно, ми з чоловіком підтримаємо будь-який її вибір.
– Чи маєте Ви які-небудь ідеї щодо розвитку музичної школи?
– Так, я дуже хочу поліпшити якість викладання в Кушницькій дитячій школі мистецтв, щоб вона стала на один рівень з кращими у районі та області, адже часто нас недооцінюють. Сама я з с.Довге, де ми з чоловіком проживаємо зараз. Але в Кушниці моя робота, саме тут я хочу працювати, бо всі діти талановиті і можуть досягти неабияких успіхів у музиці. Що стосується нашого району загалом, то хочу, щоб влаштовували більше конкурсів та концертів для дітей, адже це було б чудовим стимулом для їхньої творчості.
Тож, залишається побажати подальшої сімейної гармонії та нових звершень музичній та талановитій сім’ї Гецко.

Христина ДОЧИНЕЦЬ,
студентка відділення
журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар