Версія для друку Версія для друку

Олександр ГОРІН: «Люди повинні відчути реальні зміни»

Незабаром виповниться рік, як головою райдержадміністрації було призначено Олександра Горіна. Що вдалося реалізувати протягом цього часу, про це наша розмова.
– Із першого дня роблю все для того, щоб район був процвітаючим, перспективним і стабільним. Для мене немає другорядних питань. Усі вони важливі, потребують вирішення. Взяти хоча б промисловість. Обсяг реалізації виробленої продукції за січень – травень цього року склав 72054, 6 тис. грн., що на 4, 6 відсотка більше до аналогічного періоду минулого року. Із 18 підприємств основного кола у 13-ти отримано ріст обсягів реалізації продукції. Зокрема ПАТ «Іршавський абразивний завод», ТзОВ «К’Лен», ТзОВ «А.М.Ітро», ТзОВ «Біемме Україна», ТзОВ «Лігніт» і ТзОВ «Волоське».
За підсумками виконання місцевих бюджетів за перше півріччя цього року планові показники доходів загального фонду зведеного бюджету району виконано на 147,7 відсотка, понад план надійшло 13,4 млн. грн. Виконання планових показників забезпечено у районному, міському та 21 сільському бюджеті.
Слід зазначити, що рівень надходження платежів до загального фонду місцевих бюджетів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зріс на 49 відсотків, що в сумарному виразі складає 13,4;млн. грн. Значне збільшення надходжень спостерігається за основними бюджетоутворюючими джерелами доходів: податку на доходи фізичних осіб в 1,6 рази, акцизному податку на 45,7 %, податку на землю – 33,8 %, єдиному податку – 30,3 %.
Наповнення місцевих бюджетів дало змогу забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери району, здійснити у повному обсязі розрахунки з постачальниками товарів, виконавцями робіт та надавачами послуг бюджетним організаціям.
Крім того, керівникам органів місцевого самоврядування вказано на можливі резерви збільшення надходжень до бюджетів, а також визначено ряд інвестиційних програм, які будуть сприяти створенню додаткових робочих місць та, відповідно, додаткового залучення надходжень до місцевих бюджетів району.
– Олександре Васильовичу! Наш район дотаційний. А всі соціальні програми, які існують, повинні мати під собою фінансову основу. Тут багато чого залежить від інвестиційної діяльності.
– Безумовно. У зв’язку з цим, з метою формування сприятливого середовища та сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні район розробляє та бере участь у підготовці проектів для поданняу різні фонди, на конкурси. Зокрема, протягом останнього часу в рамках проекту ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-3» в районі реалізовувались чотири мікропроекти: впровадження енергозберігаючих заходів у ДНЗ №3 м. Іршава, ДНЗ №4 в с. Ільниця, ДНЗ в с. Суха та ЗОШ І-ІІІ ступенів у с. Лисичово.
Завершено реалізацію 4-х проектів, що фінансувалися з державного фонду регіонального розвитку у 2015 році, а саме: амбулаторія в с. Ільниця, Малораковецька ЗОШ І-ІІ ступенів, ДНЗ в селах Арданово та Імстичово.
Проведена клопітка робота при формуванні пакету документів для участі в конкурсному відборі. У другому півріччі цього року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в районі реалізовуватимуться 14 інвестиційних проектів, з яких 5 – відділом освіти райдержадміністрації, а саме: капітальний ремонт із заміною дерев’яних вікон та дверей на металопластикові в Малораковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів та Іршавській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, реконструкція системи опалення Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітальний ремонт комунальних доріг на території Арданівської, Білківської, Вільхівської, Великораковецької та Сілецької сільрад, капітальний ремонт по заміні вікон і дверей ДНЗ №4 с. В. Раковець, берегоукріпленню річки Лисичанка в с. Лисичово.
Із самого початку року надавались консультації, організаційно-методична допомога органам місцевого самоврядування, закладам освіти, охорони здоров’я, містобудування та архітектури райдержадміністрації, які зацікавлені в участі у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Станом на 1 липня 2016 року подано в департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації для оцінки конкурсною комісією 26 інвестиційних проектів.
Наразі завершується виконання ремонтних робіт по капітальному ремонту приміщень спортзалу ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Білки, спортзалу ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 с. Білки, виконані роботи по капітальному ремонту даху ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Кушниця, системи опалення спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Доробратово, покрівлі даху ФАП с. Приборжавське, покрівлі даху Іршавської районної стоматологічної поліклініки, а також йдуть роботи по реконструкції котельні Білківської ЗОШ І-ІІ ступенів. Завершено капітальний ремонт по заміні дерев’яних вікон та дверей на металопластикові ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Імстичово.
У зв’язку із надзвичайною ситуацією, яка склалася в районі (ліквідація збитків, нанесених зливовими дощами з градом, що пройшли 21 червня ц.р.) підготовлено та подано для виділення коштів з резервного фонду Кабінету Міністрів України на 8 об’єктів. Це капітальний ремонт дахів на ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Білки, ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ДНЗ №3, ДНЗ №4, ДНЗ №1 і ДНЗ №2 с. Білки.

– А що можете сказати про зовнішньоекономічну діяльність?
– Представники бізнесу, райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування брали активну участь у засіданні Міжнародного трейд-клубу, урочистому відкритті скульптурної композиції на честь жертв Голокосту, який встановлений спільно з Міністерством зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини та Білківською сільрадою, Дні добросусідства на українсько-словацькому кордоні на пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецке», зустрічалися з представниками Центральноєвропейської служби по допомозі і транскордонних ініціативах (CESCI) по підготовці Стратегій розвитку Закарпатської та Саболч-Сатмар-Березької областей у рамках Європейського об’єднання територіального співробітництва «Тиса» (ЄОТС ТИСА) та ін.
– Олександре Васильовичу, серед важливих питань – і призов громадян України на строкову військову службу та відбір військовозобов’язаних на службу за контрактом у Збройних Силах України.
– План поставки представників молодого покоління до Збройних Сил України весною цього року призначений обласним військовим комісаріатом для Іршавського району. Районна державна адміністрація спільними зусиллями із районним військовим комісаріатом виконали на 100 відсотків план поставки людських ресурсів до Збройних Сил України. Звичайно, в першу чергу це заслуга працівників райвійськкомату. Попри те, по-особливому відзначу надзвичайно вагомий вклад у цю справу державної ваги одного із найбільш досвідчених працівників – провідного інспектора відділу мобілізаційної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату державної адміністрації Івана Михайловича Химича.
На даний час районною державною адміністрацією та районним військовим комісаріатом проводяться спільні заходи щодо відбору військовозобов’язаних запасу на військову службу до Збройних Сил України за контрактом. З початку року контракт із командирами військових підрозділів уклали 10 громадян нашого району і ця робота продовжується. Завдання з цього питання для району є досить високими. Тому на всіх підприємствах, в установах і організаціях району, в органах місцевого самоврядування, в засобах масової інформації, проводиться всебічна роз’яснювальна робота серед населення та співбесіди з потенційними кандидатами на військову службу за контрактом.
– Тепер – літо. Попри всі інші проблеми, які Вам доводиться вирішувати, велику увагу було приділено оздоровленню дітей.
– Безумовно, що на Іршавщині та й в цілому на Закарпатті є чимало місць, де можна відпочити, оздоровитися. Але я вважаю, що потрібно розширювати, так би мовити, «діапазон» зони відпочинку, особливо, коли це стосується діток, яким завжди цікаво щось нове. Саме тому цьогоріч у ході організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей відділом освіти райдержадміністрації за мого безпосереднього сприяння 38 діток, учнів загальноосвітніх навчальних закладів району, 31 травня було відправлено до оздоровчого табору „Світанок”, який розташований у смт. Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області.
Й хоч я не міг бути особисто присутнім під час відправки дітей, оскільки у цей час перебував у відпустці, але користуючись можливістю, приїхав до залізничного вокзалу у м. Одеса та зустрів наших юних відпочивальників. Пересвідчившись, що всі діти у доброму здоров’ї та гуморі, провів групу до автобуса, який довіз дітей до бази відпочинку.
Для того, щоб впевнитися, що діти добре харчуються та справді відпочивають, пізніше я відвідав і сам табір, де розташувалися хлопчики та дівчатка, оглянув територію оздоровниці, переглянув меню та поспілкувався з педагогами. Діти почували себе добре, мали хороший настрій, а це головне.
І вже 22 червня, відпочивши, засмаглі, сповнені позитиву та емоцій наші дітлахи повернулися додому. Я разом із начальником відділу освіти РДА Єлизаветою Яцканич та колективом, батьками малечі, зустріли їх у районному центрі.
Слід зазначити, що при формуванні групи в першу чергу зверталась увага на соціальний стан дитини: діти – сироти та діти позбавлені батьківського піклування – 2; діти із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» – 13; дітей з багатодітних сімей – 2; діти – інваліди – 4( інваліди дитинства); 3 дітей учасників АТО та 14 переможців конкурсів та змагань, Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.
– Що для вас тепер найголовніше?
– Із першого дня перебування на цій посаді взяв собі за принцип: у районі необхідно робити реальні зміни. Корисні справи повинні торкнутися кожного. Намагаюся бути відкритим, не сидіти за стосом паперів, а повсякчас спілкуватися з людьми. Для цього й проводжу практично щотижня прийоми громадян у населених пунктах. Наявні проблеми намагаюся вирішувати оперативно. А це можливо лише при злагодженій співпраці з районною радою, депутатським корпусом і активістами. Люди повинні довіряти владі і підтримувати її.
Намагаюся виправдати покладене не мене довір’я та досягти максимальних результатів у розвитку й забезпеченні життєдіяльності регіону.
Розмову вів
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар