Версія для друку Версія для друку

МАР’ЯНА ВОВКАНИЧ: «Прибутки – результат діяльності всього колективу…»

Державне підприємство «Довжанське лісомисливське господарство» – одне із небагатьох бюджетоутворюючих підприємств Іршавського району. Кінцевий результат будь-якої господарської діяльності, до якого прагне кожен керівник – прибуток. Надзвичайно важливою складовою у цьому процесі є фінансова сторона цього складного процесу. Кілька останніх років головним бухгалтером цього держпідприємства працює Мар’яна Вовканич. Напередодні професійного свята бухгалтерів Мар’яна Василівна поділилася із журналістом «Нового життя» деякими аспектами фінансової сторони роботи лісівників.
– Мар’яно Василівно, наскільки Ваш життєвий шлях до вершини професії, характерний …
– У свою професію я прийшла, можна сказати, за сімейною традицією – мама працювала бухгалтером на Довжанському лісокомбінаті. Сама я ще юною розпочала трудитися під керівництвом, можливо, найбільш досвідченого фахівця галузі у районі Григорія Івановича Степаненка у колективі Довжанського лісництва. Згодом – осягнула всі тонкощі цієї надзвичайно складної і, при цьому, неймовірно цікавої і важливої справи впродовж десятиліття поряд із моєю попередницею на посаді головного бухгалтера Довжанського ЛМГ Марією Іванівною Павлович.
Такий мій шлях, коротко майже ,як записи у трудовій книжці.
– Мар’яно Василівно, Ви та Ваші колеги відзначаєте своє професійне свято на самій вершині літа, коли вже можна підбивати підсумки фінансово-господарської діяльності, перше півріччя до певної міри може бути визначальним?
– Так, в цьому є певне раціональне зерно. Зробивши детальний аналіз першої половини року, керівництво підприємства чітко зорієнтоване, у нашому конкретному випадку, на ті фінансові маяки, які висвічуються у сучасному бурхливому морі економіки.
Найбільш важливим для всіх господарюючих суб’єктів є сплата податків. За період із першого січня до тридцятого червня цього року ДП «Довжанське лісомисливське господарство» перерахувало до Державного бюджету 3 мільйони 634 тисячі гривень. Багато це чи мало, можна порівняти із такими ж надходженнями від інших рівноцінних платників податків у районі, але цілком можливо, що подібний крок може стати нескромним із нашої сторони. Порівняємо наш аналогічний показник за минулий рік — він складав 2 мільйони 283 тисячі гривень. Позитивна динаміка до збільшення суми відрахувань, за підсумками нашої діяльності, спостережена і на рівні місцевого бюджету: за останні шість місяців підприємство перерахувало до місцевої казни 697.8 тисячі гривень, а в минулому році за такий самий період – 462 тисячі. Реально – динаміка збільшення суттєва.
Серед основних фінансових критеріїв важливим є Єдиний соціальний внесок. Ми за згадуваний відрізок часу зробили відрахування на 922 тисячі гривень. Спеціалісти сухої статистики, які володіють даними і за минулі роки, можуть зауважити, мовляв ви дещо знизили ці відрахування. Формально подібний підхід ніби й правильний, але треба, відповідно до відомої приказки, – за деревами бачити ліс: нехай і не надто велике зменшення відбулося за рахунок того, що держава знизила відсоткову ставку із 37,3 до 22 процентів.

Слід обов’язково відзначити і такий показник нашої діяльності, який зріс практично вдвічі – 1мільйон 575 тисяч гривень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у першому півріччі цього року, 796 тисяч – за такий самий період минулого року.
– Мар’яно Василівно, на Вашу думку, які хоча б декілька основних причин згаданих позитивних напрацювань підприємства?
– В першу чергу, – це чітко спланована і збалансована робота колективу лісомисливського господарства, всіх його структурних – виробничих і управлінських підрозділів.
Наша робота цілеспрямована на ведення лісового господарства, охорону, захист, раціональне використання та відтворення лісів. Основними видами діяльності підприємства є лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві, лісозаготівля, надання допоміжних послуг в лісовому господарстві, мисливство, лісопильне та стругальне виробництво. З початку 2016 року підприємством реалізовано лісо- та пилопродукції майже на 14 млн. грн. при намічених 11,1 млн. грн.
Не зважаючи на повну відсутність сприяння держави (відсутність бюджетного фінансування на ведення лісового господарства) ми досягаємо прибутковості, а значить маємо реальні можливості фінансово та матеріально стимулювати працівників підприємства. Адже вклад кожного у загальний успіх повинен мати адекватне заохочення через заробітну плату та преміювання. Якщо в минулому році середньомісячна заробітна плата на одного працюючого у нас становила 3063 гривні то вже за перше півріччя цього року – 4619 гривень, або 151 % росту. Відбулося таке у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати та преміюванням робітників за перевиконання показників фінансово-господарської діяльності підприємства.
– Мар’яно Василівно, у Вашого підприємства майже півсотні партнерів по господарській діяльності. Яких із них відзначаєте як найбільш добропорядних.
– На чільне місце безперечно маємо поставити найдавніших. Це ТзОВ «ЕНО меблі ЛТД» і ТзОВ «К’Лен». Вони є головними підрядниками і головними покупцями лісо продукції в районі. Перші з них співпрацюють із нами із 1995 року.
Серед інших хорошим авторитетом у наших підрозділах користуються ФГ «Мартинка», ФОП Сабов і ФОП Роман.
– Мар’яно Василівно, а що б Ви хотіли відзначити саме у веденні бухгалтерського обліку?
– Бухгалтерський облік ми ведемо в системі І С Бухгалтерія в конфігурації Лісове господарство із 2007 року. З 2013 року в системі лісового господарства впроваджено електронний облік деревини (чіпи) , який інтегровано у цю систему, завдяки цьому ми щодня володіємо інформацією що, де , в якій кількості і якої деревини відпущено , що звичайно спрощує і водночас дисциплінує нашу роботу.
– Ми вітаємо Вас із професійним святом!
– Дякую! У свою чергу хочу через районну газету «Нове життя» привітати всіх працівників бухгалтерії ДП «Довжанське лісомисливське господарство» із професійним святом – Днем бухгалтера, відзначити їх високий фаховий рівень, самовідданість у роботі, побажати їм та їх родинам міцного здоров’я, благополуччя і довголіття та окрім них своїм колегам і партнерам,побажати щоб завжди дебет з кредитом жили в гармонії і любові.
Вів розмову
Михайло БОРЖАВСЬКИЙ.

 

Ваш отзыв

Ваш коментар