Версія для друку Версія для друку

30 років на варті охорони здоров’я жителів Сільця

Переді мною пожовтіле від часу рішення Іршавської районної ради народних депутатів про відкриття лікарської амбулаторії в с. Сільце. Датується воно липнем 1986 року. Це документ історичної ваги, бо саме із цього часу почала писатися історія медичного закладу.
– У цьому чимала заслуга тодішнього депутата обласної ради Василя Миколайовича Рішка, – розповідає завідувач АЗП-СМ с. Сільце Іван Іванович Фельцан. – На даний час амбулаторія обслуговує понад 3200 громадян. Як на мене, головним показником якості медичних послуг залишаються задоволені пацієнти. А ми все робимо можливе, щоб кваліфіковано і своєчасно надати їм допомогу.
Іван Іванович добре відома особистість в районі. Він керує закладом уже впродовж 29 років. Йому є про що розповісти напередодні 30-річчя цього медичного закладу – амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Сільце. За останні 10 років заклад постійно у трійці кращих медичних закладів району. А в2002 році на обласному конкурсі «Кращий лікувально-профілактичний заклад» у номінації «Краща амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» зайняв перше місце, за що нагороджений дипломом І ступеня.
Колектив амбулаторії невеликий. Пан Фельцан про кожного розповідає із душевним задоволенням. Бо всі вони разом одна команда. Доброго слова заслуговують сімейні медсестри: Ірина Онисько, Тетяна Садварій, Іванна Попович, Богдана Ваш, Іван Садварі, Андрій Мошкола, молодші медсестри Ольга Бобіта і Ганна Король.
– Ми завжди готові надати кваліфіковану допомогу всім, хто звертається до нас, – не без гордості каже Іван Фельцан. – Проконсультувати, зробити укол чи поставити крапельницю, зміряти тиск, надати невідкладну допомогу. Для цього у нас є всі умови. Маємо сучасний електрокардіограф, глюкометр, апарат для вимірювання очного тиску, стоматологічне і фізіотерапевтичне обладнання.
Крім медичних, Іван Іванович змушений займатися і господарськими справами, бо в штаті немає техпрацівників.
З повагою він відгукується про Сілецького сільського голову Віктора Кузьму, який часто навідується в амбулаторію, дбає, щоб не території закладу були чистота і порядок. На День медичного працівника вручив усім медпрацівникам грошові винагороди.
Завжди бажаний в цьому закладі і депутат районної ради Сергій Лупак. Він теж приходить сюди не з пустими рукавами.
30 років для історії – невеликий відрізок часу, для людини – це вік зрілості, коли вже обрано життєвий шлях, досягнуті певні успіхи, а для медичного закладу – ціла епоха. Але в кінцевому результаті усе залежить від кадрів, їх ставлення до роботи. Уже на заслуженому відпочинку медпрацівники Віра Бабинець, Ганна Вайда, Оксана Перец, Наталія Зан, Олена Шанта, Ганна Глушко, Людмила Піпар, Марія Кергецькі. Із повагою відгукуються сільчани про сільських цілителів (які працювали в різні роки) – лікарів: І. Ковача, В. Печору, Н. Завидняк, В. Лівринц і В. Гардубей. Дотепер працюють у амбулаторії зубний лікар Олександр Семаль і медсестра Тетяна Чийпеш.
Хорошої думки про І.І. Фельцана головний лікар комунального закладу «Іршавський центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Булеза. «Він справжній фахівець своєї справи, вміє і знає як виявити, диференціювати і лікувати практично всі захворювання, добре поінформований про стан здоров’я кожного члена сім’ї у різні періоди життя. Орієнтується у проблемах родини, рекомендує як запобігти захворювання, радить вести здоровий спосіб життя, бо краще хворобу попередити, ніж лікувати».
А ще Іван Іванович бере активну участь у громадському житті колективу. Він – член профкому, скарбник первинної профспілкової організації, член виконкому Сілецької сільської ради, вчетверте обраний депутатом районної ради.
На даний час голова депутатської комісії районної ради з питань розвитку охорони здоров’я, соціального захисту населення. До Дня медичного працівника нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я за сумлінну роботу, високий професіоналізм у розвитку охорони здоров’я району.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар