Версія для друку Версія для друку

НЕБЕЗПЕЧНИЙ БУР’ЯН – БОРЩОВИК СОСНОВСЬКОГО

На узбіччях доріг та не оброблюваних землях можна побачити велику рослину , висота якої сягає до трьох метрів. Листки великі перисто-розсічені, квіти білого кольору, зібрані у великі променеві зонтики до 40-50 см в діаметрі. Цвіте рослина з червня по вересень. Насіння цієї рослини зберігає здатність проростати на протязі п’яти років. Багато хто бачив цю рослину, але не всі знають, яку загрозу вона становить. Назва цієї рослини – Борщівник Сосновського.
Найсильніші опіки борщовик викликає, стикаючись з шкірою в ясні сонячні дні.. Борщівник також є контактним і дихальним алергеном і має сильний запах, який відчувається вже в п’яти метрах від рослини.
В останні роки на території району значно поширився цей бур’ян. З кожним роком зростає ареал його поширення. Зокрема, це землі, які не використовуються за призначенням, також він виявлений у басейнах наших рік, у придорожніх смугах, на пустирищах, в промислових зонах .
Основними методами боротьби з названим бур’яном є скошування рослин до висіву насіння, а також: застосування препарату суцільної дії «Раундап» в нормі 6л\га (200грам на 10 літрів води). При проведенні робіт по знищенню необхідно дотримуватися правил техніки безпеки.
Сільським головам, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування» ст.33, необхідно організувати роз’яснювальну роботу серед населення та забезпечити проведення заходів по знищенню Борщівника Сосновського.

Людмила Штефаньо, провідний спеціаліст
Держпродслужби у області.

Ваш отзыв

Ваш коментар