Версія для друку Версія для друку

ТИ МАЄШ ТАЛАНТИ, ІРШАВЩИНО!

«Через терни – до зірок…» під такою рубрикою хотілося б розпочати цикл статей про наших юних обдарованих і талановитих дітей. Виявляти їх, підтримувати і допомагати їм поставив собі за мету депутат районної ради, радник голови районної ради Ю.І. Фельцан.
Ніхто не буде дискутувати, що майбутнє не стільки залежить від тих людей, що сьогодні прийшли до влади, а насамперед від покоління, яке прийде на зміну – наших дітей. Новому суспільству потрібні розумні і освічені, творчі і цілеспрямовані люди, які вміють приймати сміливі і нестандартні рішення та втілювати їх в життя. Виховання таких людей – процес довготривалий і трудомісткий. І цей процес становлення і розвитку особистості починається в школі.
Нині для багатьох дітей школа є оазою любові і тепла, доброти і взаєморозуміння, де навчаються та творять однодумці.
Перші кроки
стежинкою життя
Фасад Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ст. ніби посміхаючись, довкола якого старі дерева шелестячи листям, запрошує відкрити вхідні двері і ввійти всередину. Потрапити сюди на навчання було колись мрією маленької талановитої і жадібної до знань Улянки Луканинець.
Її мрія здійснилась далекого 2005 року, коли вона переступила поріг 1-ого класу цього закладу. Але до цієї довгоочікуваної і щасливої миті Улянка вже вивчила алфавіт, читала і рахувала, а з п’яти років регулярно дивилась та слухала телепередачі й мультфільми на німецьких каналах. Фактично з цього почалось сходження її на вершину з вивчення німецької мови. Привила любов до мови та заклала основи знань Улянці вміла і талановита вчителька Світлана Іванівна Ківежді. З 7 класу учениця почала вивчати англійську мову, і вже через два роки, в 9 класі, виборола 2-е місце в районному(ІІ) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської мови, а ще через два роки, вже будучи ученицею 11-ого класу – 3-є місце з англійської мови.
Спілкуючись з батьками, друзями, вчителями, Улянка усвідомлює, що для гармонійного розвитку особистості їй цього замало і ставить перед собою мету – досконало оволодіти німецькою і англійською мовами, вивчати інші мови. Тому з новою енергією береться за їх вивчення. Вона звертається по консультації і допомогу до Т.І. Іванчо (Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2), Н.В. Штефаньо (Іршавська гімназія), О.В.Рацин (Вільхівська ЗОШ І-ІІІ ст.) О.О. Кушнірчук (старший викладач кафедри німецької мови УжНУ), які й допомогли їй набути глибокі знання та вміння з німецької мови та з української мови та літератури.
Паралельно з вивченням основ наук в Вільхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Уляна займається в Іршавській школі мистецтв на фортепіано та образотворчого мистецтва, бере уроки вокалу.
Та жага до знань, до глибшого пізнання основ наук приводить її до Малої академії наук, яка працює при Іршавській станції юних техніків, де займалася в секціях «Ботаніка, зоологія» та «Німецька мова».
У вільний від занять час, якого ой як бракує, Улянка обожнює читати, співати, малювати, в’язати, захоплюється грою на фортепіано…
Багаторічна наполегливість, настирність, сила волі і, звичайно, велика працелюбність дали свої результати. Починаючи з 6 класу, не було такого року, аби дівчинка не брала участі в районних, обласних, всеукраїнських конкурсах, олімпіадах різного рівня. Завжди займала призові місця. До прикладу візьмемо 11 клас: 1 місце на Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови ІІ (районний) етап; 1 місце на Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури ІІ (районний) етап; 1 місце . на Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика ІІ (районний) етап; 1 місце Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України (секція «Німецька мова) ІІ (районний етап); 2 місце на Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови ІІІ (обласний) етап; 3 місце Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України (секція «Німецька мова») ІІІ (обласний) етап; 3 місце на Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови ІІ (районний) етап; 3 місце на Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови ІV (всеукраїнський) етап; Золота медаль за відмінні успіхи в навчанні.
Досягнення вражаючі, але без ціленаправленої і наполегливої праці їх би не було. І, звичайно, без самовідданої щоденної підтримки і допомоги батьків. А особливо мами – вчительки Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Магдалини Василівни Луканинець. Удачі тобі, Улянко, творчих злетів, щасливої життєвої долі!

Андрій Андрішко,
головний спеціаліст відділу освіти.

Ваш отзыв

Ваш коментар