Версія для друку Версія для друку

призначення та виплати матеріального забезпечення фізичним особам-платникам єдиного соціального внеску

У зв’язку із змінами в Законі України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464, з 01 січня 2016 року з переліку платників, які мають право на добровільну участь у загальнообов’язковому соціальному страхуванні виключено фізичних осіб –підприємців (в т.ч. тих, що обрали спрощену систему оподаткування ) та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність (самозайняті особи).
Починаючи з 01.01.2016р., для всіх вищезазначених осіб передбачено сплату ЄСВ в однаковому розмірі (22% бази нарахування) та згідно Постанови КМУ від 18.02.2016р. № 85 -7,726% від сплаченої цими платниками суми ЄСВ розподіляються на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Відповідно до ч.3 ст.19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105, – особи, які забезпечують себе роботою самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону, за умови сплати страхових внесків до Фонду згідно із Законом. Для всіх вищезгаданих категорій застрахованих осіб встановлено різні терміни сплати єдиного соціально внеску, але незважаючи на це, в част.3 ст.19 Закону №1105 чітко визначено, що всі ці особи мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги виключно за умови сплати страхових внесків. Тобто, якщо на момент настання непрацездатності такою особою ЄСВ за відповідний місяць не сплачено, і термін його сплати не настав, то така особа буде мати право на допомогу тільки після сплати ЄСВ.
Фондом соціального страхування надаються такі види матеріального забезпечення, як допомога по тимчасовій непрацездатності, допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання та відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв.
Для фінансування витрат фізичній особі – платнику ЄСВ необхідно звернутися до робочого органу Фонду із відповідно оформленою заявкою-розрахунком. Для здійснення такого фінансування зазначені особи повинні відкрити банківські рахунки із спеціальним режимом функціонування: фізичні особи-підприємці – №2604…, адвокати, нотаріуси та інші самозайняті особи) – № 2620…
До заявки-розрахунку для підтвердження правомірності такого фінансування застрахованим особам необхідно подати:
1 Заява-розрахунок заповнена належним чином.
2. Копія листка непрацездатності (розрахованого – обидві сторони).
3. Довідка з ДФІ про сплату ЄСВ (помісячно)
4. Копії документів, які підтверджують страховий стаж.
5. Якщо така особа до 01.01.2016р. брала участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах – надається копія договору і довідка ДФІ про сплату ЄСВ за період дії договору (помісячно).
У разі подання всіх документів, які підтверджують законність подання заяви-розрахунку, така заява опрацьовується районною дирекцією та фінансується у встановлені терміни.
Обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат фізичними особами – платниками ЄСВ здійснюється відповідно до пунктів 2 та 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Постановою КМУ від 26.09.2001р. №1266.
За більш детальною інформацією щодо порядку нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах та інших питаннях з соціального страхування слід звертатися до Іршавської районної виконавчої дирекції за адресою: м.Іршава, вул.Федорова, 29, 1-ий поверх, тел. 2-23-04,2-45-07.
Марія Улинець,
директор Іршавської РВД ЗОВ ФСС з ТВП

Ваш отзыв

Ваш коментар