Версія для друку Версія для друку

Незабутній дитячий форум для лідерів

1-2 червня 2016 року у Києві відбувався всеукраїнський дитячий форум «Діти змінюють світ». У ньому взяли участь понад 200 дітей – лідерів учнівського самоврядування та учнів-членів Малої академії наук України.
На відкритті форуму в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» побував і Президент України Петро Порошенко. Лідери учнівського самоврядування представили своє бачення та пропозиції розвитку держави, бачення власного майбутнього та майбутнього України. Зокрема: які зміни потрібні у навчальному процесі аби кожна дитина почувалася у школі комфортно; як створити своєрідний рейтинг вчителів, який би складався на основі досягнень їх учнів, результатів ЗНО.
Також винесли пропозицію: надання можливості учням самостійно формувати програму навчання у залежності від потреби для подальшого навчання. Порушувалося питання збільшення ролі та повноважень учнівського самоврядування. Водночас ми  виступали за зближення учнів та вчителів в освітньому процесі – вчитель має бути другом і наставником, сприяти розвитку особистостей і підтримувати лідерських рух.
Особливу увагу  всі учасники форуму звернули на питання патріотичного виховання. На нашу думку, для цього у школах необхідно запровадити інтерактивне навчання, спрямоване на вивчення історії Батьківщини, її різних куточків, популяризацію вітчизняного туризму. Крім того, акцентувалася увага на необхідності збільшення практичних занять у програмі, вивчення точних наук через творчу подачу.

Усе це було у перший день.
2 червня всі лідери продовжили працювати в Українській академії лідерства. Студенти академії провели для нас низку інтерактивних тренінгів, поділились досвідом роботи щодо реалізації соціальних ініціатив молоді в громадах. Деякі з лідерів натомість розповіли про реалізовані проекти в своїх школах, районах, області, поділились новими ідеями, цікавими пропозиціями.
У рамках програми відбулась цікава зустріч з блаженнійшим  Любомиром Гузаром, який розповів нам про людські цінності, досягнення мети в житті, пріоритети вибору професії, поділився власним життєвим досвідом.
На завершення заходу Уповноважений з прав дитини при Президентові України Микола Кулеба закликав усіх учасників не зупинятись на досягнутих кроках щодо нашої участі у прийняті рішень на рівні своїх громад, висловлювати свою думку вільно та впевнено, не бути байдужим до оточення, шукати однодумців серед молоді.
Пан Микола оголосив всім нам про ініціативу створення при Адміністрації Президента України дитячого дорадчого органу, до складу якого увійдуть представники Всеукраїнської ради старшокласників.
Надзвичайними, цікавими і динамічними були зустрічі із видатними постатями України. Нас сприймали як рівних. Я щасливий, що мав можливість там побувати, адже знайшов і багато друзів. Надзвичайні враження залишила Академія лідерства, а справді корисні та потрібні настанови я отримав від видатної людини –  Блаженнійшого Любомира Гузара.

Владислав Батьо,
заступник голови ради районної учнівської організації «Лідер», голова парламенту Довжанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Ваш отзыв

Ваш коментар