Версія для друку Версія для друку

КЛАСИЧНИЙ ДЕМОКРАТ ТА УСПІШНИЙ МЕНЕДЖЕР в жіночому амплуа директора школи

Такі характеристики звучали на адресу керівника Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Ганни Юріїївни Гички під час обговорення її звіту про роботу за останній навчальний рік. Це людина, яка має за плечима майже три з половиною десятка років загального стажу, з дванадцять років є незмінним капітаном корабля під прапорами другої міської школи. Заклад проводить чималий спектр різноманітних заходів, має достойний педагогічний контингент із півсотні чоловік, може багато ким і чим гордитися. Звісно, це заслуга не лише керівника, а й колективу. Вся ця робота не залишилася за кадром, десь там на паперах, а вже традиційно була як своєрідний підсумок минулого тижня представлена колективу, батьківському комітету, владі, громадськості, які активно взяли участь в обговоренні.
Радує, що звіт не звівся до банального зачитування з листочка. Це був гарний виступ, з дотриманням канонів риторики. Він супроводжувався різними електронними діаграмами, списками кращих учнів, порівняльними таблицями тощо. Було обрано секретаря та лічильну комісію, які займалися організацією голосування учасників зібрання та підбиттям його підсумків.
На початку доповіді Ганна Юріївна щиро подякувала за роботу своїм попередникам, належно оцінивши їх здобутки. Це: Альберту Нодю, Василю Керечанину, Марії Боднар, Наталії Сокол. Як зауважувалося, різні були періоди в школі: колись і дах протікав, і цегла могла в туалеті впасти. Але то позаду. Нині заклад є одним з найкращих із понад шістдесяти в районі. Позитивним штрихом є те, що велика частина випускників закладу повертаються на роботу в рідну альма-матер після закінчення вишів. Зараз проводиться набір учнів початкової ланки аж у три класи. Це враховуючи те, що в Іршаві три загальноосвітні заклади. Це свідчить про те, що батьки хочуть віддавати сюди своє чадо на навчання. Ставку тут роблять на самоосвіту всіх вчителів, їх самовдосконалення, зазначаючи при цьому, що за цим – майбутнє, а методоб’єднання – вже трохи застаріла форма роботи.
Багато уваги було приділено порівнянню початкового, достатнього та високого рівнів знань. Приємний факт: торік на районному етапі олімпіад школа мала 27 призових місць. Цьогоріч спромоглася вибороти аж 37. Серед найактивніших призерів – Ніна Завидняк. Вже другий рік поспіль найкращим початківцем є Михайло Мушка. Вихованці закладу брали участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах: «Гринвіч», «Орлятко», «Геліантус», «Лелека», «Кенгуру» тощо, були відзначені нагородами.
Під час звіту звучала слушна пропозиція: не оцінювати учнів первинної ланки, а робити це, починаючи з 5 класу. У цьому віці діти вже більш психологічно стійкі до критики на свою адресу, реальніше оцінюють свої інтелектуальні здібності, творчий потенціал тощо. Звернули увагу на окремих моментах, повторення яких не хочеться в майбутньому. Цього року був такий випадок, коли учня необхідно було будити, щоб прийшов на державну підсумкову атестацію. Безперечно, це нонсенс.
Учасники зібрання одноголосно висловили підтримку Ганні Юріївні Гичці та рекомендували відділу освіти РДА нагородити її премією. На адресу керівника лунало чимало теплих і щирих слів від керівництва міста, батьків учнів, колег. Директор школи подякувала усім за співпрацю, за активну і систематичну підтримку – меру Іршави Степану Бобику та підприємцю міста Юлії Семак.
До речі, Іршавська ЗОШ І-ІІІ ступенів стала однією з трьох закладів на Закарпатті, що виграла у проекті «Go caмps». Це дало можливість організувати літні мовні табори. Ця перемога, вочевидь, є результатом копіткої роботи, адже в школі кожен клас має ще й додаткову годину з іноземної мови. Волонтер Корпусу Миру Джері Салан протягом двох тижнів займався з дітьми. Чоловік був здивований, наскільки вони здібні, адже мають набагато вищий рівень, ніж він розраховував. На закриття мовного табору, яке відбулося після звіту директора, він, як щирий українець, одягнув вишиванку. Всім 45 учасникам цих курсів вручено відповідні сертифікати. Учні потанцювали тематичний флешмоб та запустили в небо кульки мрії. Хай усім щастить.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар