Версія для друку Версія для друку

ІРШАВА ВЧЕТВЕРТЕ ПРИЙМАЛА ПРЕСТИЖНИЙ ТУРНІР З САМБО

Минулої суботи, 11 червня, районний стяг на будинку культури в Іршаві символічно натякав на місце проведення чергового, вже четвертого за ліком міжобласного турніру з боротьби самбо. Адже саме червона та синя барви є офіційними кольорами цього виду спортивних єдиноборств. Цього дня понад 150 юних спортсменів зі Львова, Борислава, Хмельницького, Івано-Франківська, Ужгорода та власне Іршави одягали спеціальні куртки (самбовки) та виходили на килим. На жаль, погодні умови не дозволили організаторам провести турнір «open-air», як це планувалося напередодні. Але і в закритому приміщенні зібралася численна публіка, яка палко вітала видовищні кидки та відраховувала секунди утримання. Особливо у справі вболівання відзначилися вихованці Ільницького спортивного ліцею, які своєю підтримкою вселяли впевненість та рішучість у дії 28 бійців з району.
На початку змагань учасників та глядачів привітали голова Закарпатської обласної федерації самбо Олег Ціник, а також незмінні організатори турніру – брати Михайло (депутат Закарпатської обласної ради) та Петро (депутат Іршавської районної ради) Станко, які перебуваючи у відмінній фізичній формі, готові в будь-який момент вийти на килим та продемонструвати майстерність з улюбленої боротьби. Від імені Іршавської районної державної адміністрації виступив автор цих рядків.
Довго перераховувати всіх переможців та призерів змагань у численних вагових категоріях, тому зупинимося на досягненнях наших спортсменів. Чемпіонські звання у своїх категоріях здобули Віктор Станко (28 кг), Юрій Павлище (32 кг) та Богдан Матіко (51 кг). Крім того, Богдан, за одноголосним рішенням арбітрів, здобув титул абсолютного чемпіона змагань. Також судді відзначили техніку Віктора Станка та одного з наймолодших учасників змагань Станіслава Павлища.
Срібні нагороди вибороли Василь Матіко (30 кг) та Матвій Карабиньош (+53 кг). Ціла колекція бронзових нагород в активі наступних вихованців іршавського спортивного клубу «Атлант»: Михайло Биба (28 кг), Вадим Томаш (30 кг), Олександр Бровдій (35 кг), Владислав Бажів (41 кг), Олександр Карабиньош (+53 кг), Віталій Ластівка (38 кг) та Іван Попович (55 кг). Зовсім трохи до «бронзи» не вистачило Валентину Ешеку, який у підсумку здобув четверте місце.
В рамках турніру в неофіційному заліку також змагалися наймолодші дзюдоїсти 2008 – 2009 років народження. Найбільшого успіху досягли Михайло Пап (29 кг) та Назар Попович (41 кг), які здобули чемпіонські звання. Тренер команди спортивного клубу «Атлант» Ільгар Кулієв відзначив роботу тренера з Греблі Ольги Полончак, яка нещодавно розпочавши практику, вже має хороші здобутки — троє її вихованців взяли участь в турнірі та вибороли призові місця.