Версія для друку Версія для друку

Літній мовний табір – 2016 в Іршавській гімназії

Коли у лютому 2016 року до Іршавської гімназії надійшов лист від громадської організації «Go Global» про оголошення конкурсу на участь у проекті «Go Camps», то учні, особливо старшокласники, шаленими оплесками підтримали ініціативу вчителя англійської мови М.Ф.Зейкан. До організаційної роботи були залучені найкращі учні гімназії: Василь Олексій, Антоніна Костик, гімназисти 5 класу (9 кл. ЗОШ), дирекція гімназії, батьки і весь педагогічний колектив. Адже метою проекту«Go Camps» є допомогти навчальним закладам вивести організацію літніх мовних таборів на якісно новий рівень, залучивши міжнародний досвід, методологію і експертизу.
Успішно подолавши відбірковий тур, Іршавська гімназія вийшла у фінал. Із понад 600 заявок відібрали тільки 128 шкіл України, які найкраще підготували завдання за умовами конкурсу (творче завдання (відеофільм), презентацію, мотивацію школи, готовність прийняти волонтера тощо).
Серед фіналістів конкурсу три закарпатські школи: Іршавська гімназія, Іршавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Горондівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
З 26 по 27 травня 2016 року у м.Львів для участі в роботі тематичного тренінгу з питань організації літніх мовних таборів запросили М.Ф.Зейкан. Перший день роботи тренінгу був спрямований на трансформацію вчителів англійської мови в організаторів цікавого дозвілля дітей. Другий день був відведений на методологію та практику організації роботи табору, проектів, дизайну і логістики.
«Go Camps» провів тренінг як стати організатором мовного табору і перетворити свою школу в місце, де англійська мова практикуватиметься в командній роботі, у різних проектах та іграх. Учасники тренінгу самі перебували у ролі вихованців табору.
З ними було проведено багато цікавих інтерактивних вправ: з підручних матеріалів змайструвати корисну річ, пояснити для чого вона; скласти речівку, девіз, придумати назву команди (члени команди постійно змінювалися) тощо; за поданою інструкцією відтворити гру; виконати творче завдання у своїй групі, дібрати собі команду (за спільною ознакою і пояснити чому).
Кожен учасник отримав сертифікат про участь у тренінгу, набір ігор, також доступ до online-матеріалів на допомогу вчителям в організації і проведенні літнього мовного табору відповідно до рівня та потреб вихованців табору.
Тренінг відбувся на високому методичному рівні, який забезпечила Любов Залюбовська, представник громадської організації «Go Global».
Практичні заняття проводили Dr. Leslie Opp-Beckman – керівник інноваційних програм коледжу науки і мистецтва американсько-англійського інституту при Орігонському університеті та Kevin McCaughey – аташе з питань викладання англійської мови в Україні, Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії і Молдові.
Два дні промайнули дуже швидко, навіть жаль було прощатися. Багато учасників тренінгу не сподівалися на такий високий рівень його проведення. Переповнені найкращими враженнями, педагоги мовних таборів за допомогою волонтера громадської організації «Go Global» незабаром почнуть свою діяльність у літніх мовних таборах.

Наталія Гецко,
заступник директора з навчально-методичної роботи Іршавської гімназії

Ваш отзыв

Ваш коментар